Reklam
  • Reklam
2018 de Sahada olacağız

2018 de Sahada olacağız

AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı’nda devam eden çalışmalara ilişkin konuşan Başkan Toçoğlu, “Bu yıl 400 bin tonun üzerinde yani yaklaşık 60 Milyonluk asfalt attık.

01 Ekim 2017 - 21:12 - Güncelleme: 01 Ekim 2017 - 21:35

AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı’nda devam eden çalışmalara ilişkin konuşan Başkan Toçoğlu, “Bu yıl 400 bin tonun üzerinde yani yaklaşık 60 Milyonluk asfalt attık. Sakarya’nın en önemli yatırımı Akçay Barajı ve enerji santralleri hizmete girecek. Çamdağı Barajı’nda çalışmalar başlayacak. Uzunçarşı’nın 1. ve 2. etabı tamamlanmış olacak. Bölgenin en önemli hali hizmet sunmaya başlayacak. Engelsiz Yaşam Merkezi açılacak. Alicanlar Konağı tamamlanacak. Şehrin 3. Girişi bitirilecek. Tepekum-Kuyudibi arasındaki 4 kilometrelik yeni bulvar ulaşıma dahil olacak. Karasu SGM hizmete girecek. Serdivan, Erenler, Ferizli ve Söğütlü’nün altyapısı tamamlanacak. Hendek Park açılacak. Kocaali sahili turizme renk katacak. Yenicamii’den Pekşenler’e yeni duble yol ve köprü çalışması başlayacak. Yazlık Kavşağı projesi ulaşımı daha da rahatlatacak. Demokrasi Meydanı Sakarya’ya yakışan bir meydan halini alacak. Mevcut Gar ile Mithatpaşa arası yürüyüş ve bisiklet yollarıyla yeni bir yaşam alanına kavuşacak. Arifiye’nin yeni parkı ve duble yolu tamamlanacak. Akyazı ilçe merkezinde çevre düzenlemeleri gerçekleştirilecek. Sapanca ve Taraklı’nın spor kompleksi bitirilecek. SATSO – OSB arası yeni yolu tamamlanacak. ADA AVM üst geçidi sona erecek. Korucuk SAMEK merkezine kavuşacak. Çark Caddesi’nde yeni otopark çalışması başlayacak. Arıtma tesislerimiz devreye girecek. Türkiye’nin en önemli projesi olan Entegre Katı Atık Yönetimi’ne başlayacağız. Dörtyol’dan şehir merkezine yeni giriş sağlanacak. TOPÇA Kavşağı 2018 yılında tamamlanacak. Grup yollarının asfalt işlemi büyük oranda tamamlanmış olacak.”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eti. Programda AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, İlçe kadın ve gençlik kolları başkanları ile yönetim kurulu üyeleri yer aldı.  AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, ziyareti dolayısıyla Başkan Toçoğlu’na teşekkür etti.

 

Sahada olacağız

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ak, “Şehrimizin her köşesine ulaşıp hem Büyükşehir Belediyemizin hizmetlerini hemde merkezi hizmetleri vatandaşlarımıza aktarmak bizim görevimiz. Bunu da en iyi şekilde yapacağımıza inanıyoruz. 2019 seçimlerinin çok önemli oldugunu biliyoruz. İnşallah birlik beraberlik içerisinde geçmişte yaptığımız gibi bundan sonraki süreçte de var gücümüzle sahada olacağız. Partimizi en yüksek seviyeye çıkarmaya devam edeceğiz.”

 

Başarı temennisi

Yeni dönem için başarı dileklerini ileterek konuşmalarına başlayan Başkan Toçoğlu, “Bugüne kadar Adapazarı teşkilatımız üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdi. Şimdiye kadar girdiğimiz seçimler önemliydi. Ancak şimdi daha önemli bir seçime gidiyoruz. Bu zamana kadar gösterdiğimiz performansın daha fazlasını ortaya koymamız lazım. Hepimiz bu sürece odaklanalım.  Yaptığımız her işi bir ahlaki çerçeve içerisinde sürdürelim. Birlik beraberlik içerisinde 2019’a emin adımlarla ilerleyelim” dedi.

 

Bu yıl 60 Milyonluk asfalt attık

Şehrin yeni yatırımlarına ve çalışmalara ilişkin konuşan Başkan Toçoğlu, “Toplamda bin 200 kilometrelik grup yolu ağımız var. 2019 yılına kadar asfalt çalışmalarını tamamlamayı planlıyoruz. Sadece bu yıl 400 bin tonun üzerinde yani yaklaşık 60 milyonluk asfalt attık. Planlamalarımız dahilinde ekiplerimiz sahada. Şehrimizin ana caddelerini yeniliyoruz. Grup yollarının asfalt işlemi büyük oranda tamamlanmış olacak.”

 

Şehrin yeni yatırımları tamamlanacak

“Uzunçarşı’nın 1. ve 2. etabı tamamlanmış olacak. Bölgenin en önemli hali hizmet sunmaya başlayacak. Engelsiz Yaşam Merkezi açılacak. Alicanlar Konağı tamamlanacak. Karasu SGM hizmete girecek. Hendek Park açılacak. Kocaali sahili turizme renk katacak. Demokrasi Meydanı Sakarya’ya yakışan bir meydan halini alacak. Mevcut Gar ile Mithatpaşa arası yürüyüş ve bisiklet yollarıyla yeni bir yaşam alanına kavuşacak. Arifiye’nin yeni parkı ve duble yolu tamamlanacak. Akyazı ilçe merkezinde çevre düzenlemeleri gerçekleştirilecek. Sapanca ve Taraklı’nın spor kompleksi bitirilecek. Korucuk SAMEK merkezine kavuşacak. Türkiye’nin en önemli projesi olan Entegre Katı Atık Yönetimi’ne başlayacağız.”

 

Ulaşım projeleri ivme katacak

“Ulaşım başlığında da ciddi bir atak içerisindeyiz. 32 Evler-Hızırilyas Arıtma Tesisleri arasında Şehrin 3. Girişi bitirilecek. Tepekum-Kuyudibi arasındaki 4 kilometrelik yeni bulvar ulaşıma dahil olacak. SATSO – OSB arası yeni yolu tamamlanacak. Yenicamii’den Pekşenler’e yeni duble yol ve köprü çalışması başlayacak. ADA AVM üst geçidi sona erecek. Çark Caddesi’nde yeni otopark çalışması başlayacak. TOPÇA Kavşağı 2018 yılında tamamlanacak. Dörtyol’dan şehir merkezine yeni giriş sağlanacak. Yazlık Kavşağı projesi ulaşımı daha da rahatlatacak.”

 

Altyapıya dev yatırımlar

“Altyapıda çok önemli işler yapıyoruz. Geldiğim dönemde yağmursuyu, kanalizasyon ve içmesuyunda çok ciddi sıkıntılar vardı. Hamdolsun bugün 16 ilçemizin altyapısına ciddi yatırımlar inşa ettik. Sakarya’nın en önemli yatırımı Akçay Barajı ve enerji santralleri hizmete girecek. Serdivan, Erenler, Ferizli ve Söğütlü’nün altyapısı tamamlanacak. Arıtma tesislerimiz devreye girecek. Çamdağı Barajı’nda çalışmalar başlayacak. Daha yapacak çok işimiz var. İnşallah hız kesmeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YİNE İDDİALILAR
YİNE İDDİALILAR
Açılışı Vekil Atabek yaptı
Açılışı Vekil Atabek yaptı