Reklam
  • Reklam
3 İstasyon 1 Ömür nedir?

3 İstasyon 1 Ömür nedir?

Sakarya Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Projeleri (BAP) desteği ile gerçekleşen belgesel film projesi ‘3 İstasyon 1 Ömür‘ ile ülkemizin en önemli tren yolu bağlantı noktalarından olan Sakarya’nın Adapazarı, Sapanca ve Arifiye ilçelerinin tren garlarını içermektedir.

Reklam
01 Ekim 2017 - 18:53 - Güncelleme: 01 Ekim 2017 - 19:01
Reklam

Sakarya Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Projeleri (BAP) desteği ile gerçekleşen  belgesel film projesi ‘3 İstasyon 1 Ömür‘ ile ülkemizin en önemli tren yolu bağlantı noktalarından olan Sakarya’nın Adapazarı, Sapanca ve Arifiye ilçelerinin tren garlarını içermektedir.  Aynı zamanda, 61 yılını trenlerde pişmaniye satarak geçirmiş Orhan OKUR’un hikâyesini, raylar, trenler ve  garlar ile  bu kentin insanlarına sunmayı amaçlamıştır. Projeyi, Sakarya Üniversitesinin yanısıra, Arifiye Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi de desteklemektedir.

Bu proje, tren istasyonlarının büyüsünün hiçbir zaman kaybolmayacağını ifade etmekte ve istasyonların kentin simgeleri olduğunu vurgulamaktadır. Aynı zamanda geçmiş ile gelecek arasındaki duraklar olarak nitelendirmektedir.

2014 yılında Sakarya Üniversitesi Lisans Bilimsel Araştırmalar Projeleri(SAÜ-LİBAP) desteği ile Adapazarı Kültür Merkezi(AKM)’de açtığımız “3 İstasyon” isimli serginin ilgi görmesi ve insanların anı defterine yazdıklarından etkilenerek bu belgesel film projesini gerçekleştirmeye karar verdik.

Belgeselin halk tarafından ilgi görmesini ümit ediyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sakarya'nın yeni su kaynağında geri sayım başladı
Sakarya'nın yeni su kaynağında geri sayım başladı
Kocaali İlçesine Ziyaret
Kocaali İlçesine Ziyaret