Arif Nihat Asya Ortaokulu’ndan Türk Müziği Konseri

Arif Nihat Asya Ortaokulu’ndan Türk Müziği Konseri

Arif Nihat Asya Orta Okulu tarafından geçtiğimiz hafta düzenlenen Türk Müziği Konseri, Şehit Erol OlçokAnadolu Lisesi evsahipliğinde gerçekleştirildi.

15 Mayıs 2018 - 15:30
Reklam

Bu yıl 6.sı yapılan Geleneksel Sene Sonu Konserinde, müzik öğretmeni Recai Hurma eşliğinde 33 korist yer aldı. Birbirinden değerli saz ekibi, 20 eserde koroya eşlik etti. 

 

Konseri okul idaresi ve öğretmenlerin yanısıra, Adapazarı Ilçe Milli Eğitim Müdürvekili Vedat Tezbiten, şube müdürleri ve kalabalık davetli topluluğu izledi. 

 

Batman'da şehit edilen Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın anısına ithaf edilen Magusa Limanıtürküsünün de yer aldığı konser büyük beğeniyle dinlendi.

 

Konser sonunda okul müdürü Meral Avcı,öğretmen ve öğrencileriyle gurur duyduğunu belirterek, koro şefi Recai Hurma'ya çiçek takdim etti. 

 

Her sene farklı repertuarla müzik severlerin karşısına çıkan Arif Nihat Asya Ortaokulu Türk Müziği Korosu, gelecek yılın konseri için çalışmalara şimdiden başladı.

 

Konser öncesinde Resim Öğretmeni Lütfü Keskin rehberliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan resim sergisi davetlilerin büyük beğenisini kazandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
15 Temmuz Yad Edildi
15 Temmuz Yad Edildi
Cami Bahçesindeki 31 Ağacı 12 Dakikada Kesip Çaldılar…
Cami Bahçesindeki 31 Ağacı 12 Dakikada Kesip Çaldılar…