Reklam
BAŞKAN SOĞUK, ‘’TERZİLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR’’

BAŞKAN SOĞUK, ‘’TERZİLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR’’

Sakarya Terziler, Tuhafiyeciler, konfeksiyoncular esnaf odası seçiminde konuşan Başkan Soğuk; 25 Yıl mesleğimi terzilik olarak icra ettim. Dünyaya yeniden gelsem yine bu onurlu mesleği seçerdim, dedi.

Reklam
09 Ocak 2018 - 10:36
Reklam

Sakarya terziler odası seçimi yapıldı. Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’ta kongreye katılarak başkanlığa seçilen İbrahim Çokluk ve yönetimini tebrik etti. Hayırlı olsun dedi ve çalışmalarında başarılar dedi.

Ayrıca Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk terzilik mesleği yıllarındaki ustalarıyla da bir araya gelerek hasret giderdi. 

Kendisinin de terzilik mesleği içinden geldiğini ve 25 yıl bu mesleği icra ettiğini hatırlatan Başkan Soğuk, ‘’dünyaya yeniden gelsem tekrar bu mesleği seçerdim. Çok onurlu, saygıdeğer ve kutsal bir meslektir. Ülkemizde konfeksiyonculuğun artışı terziliğin azalmasına neden oldu. Bu mesleğe destek verilmesi gerekiyor. Sisteme bağlı olarak çırakta yetiştiremiyoruz. Mutlaka çıraklık müessesemizin de gözden geçirilip devreye girmesi gerektiğini düşünüyorum. Terziliği yaşatmamız gerekiyor,’’ dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sakaryalı Ressam Sevgi Öztaş; eserleriın dekoratif minderle buluştu
Sakaryalı Ressam Sevgi Öztaş; eserleriın dekoratif minderle...
Sakarya'da 185 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıkacak
Sakarya'da 185 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline...