Best Western Premier Sakarya Genel Müdürü Sayın Mehmet YÜCE’...

Best Western Premier Sakarya Genel Müdürü Sayın Mehmet YÜCE' nin basın açıklaması

Gerçekleşen Sakarya Basınına verilen kahvaltılı basın açıklaması Best Western Premier Sakarya Genel Müdürü Sayın Mehmet YÜCE tarafından yapılan basın açıklamasının tam metnini yayınlıyoruz.

02 Mayıs 2017 - 12:23 - Güncelleme: 02 Mayıs 2017 - 12:50
Reklam

Bugün Saat 10:00 gerçekleşen Sakarya Basınına verilen kahvaltılı basın açıklaması Best Western Premier Sakarya Genel Müdürü Sayın Mehmet YÜCE ve Muhasebe Müdürümüz Bekir ÇINARLIÇAY, Önbüro Müdürümüz Saldıray ŞEN, Kat Hizmetleri Müdürümüz Özden ANLAŞ, Mutfak Şefimiz Mehmet YAŞAROĞLU, Yiyecek İçecek Müdürümüz Levent YILMAZ, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz İlknur ÇAKAR tarafından yapılan basın açıklamasının tam metni aşağıdadır.

" Değerli Basın Mensupları, Sevgili Misafirler;

Sizlere Premier Sakarya ailesi olarak hoşgeldiniz diyor, davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum.

Bu davetimizin amacı, öncelikle siz değerli basın mensupları aracılığı ile faaliyete geçirdiğimiz 5 yıldızlı uluslararası bir marka olan Best Western Premier Sakarya otelimizin tanıtımını yapmaktır.

            Mega Varlık A.Ş. tarafından satın alınan otel binamız işletilmek üzere yine Mega Varlık A.Ş. ne ait olan Ani Otel İşletmeleri A.Ş. ne kiraya verilmiştir. Tesisin tekrar otel işletmesi olarak faaliyete geçmesi, renovasyon ve tüm organizasyon Mega Varlık A.Ş. adına CEO muz Çağlar ŞENDİL tarafından koordine edilmiştir. Böyle büyük bir işletmeyi Sakaryamıza yeniden kazandırdığı için kendisine şehrimiz ve ekibim adına teşekkür ediyorum.

            Bilindiği üzere otel binamız, bundan önce 5 yıl boyunca yerli bir marka otel olarak faaliyet göstermiştir. Otelin el değiştirmesi ile birlikte günümüz otelcilik standartlarının yakalanması adına bazı çalışmalar yaptık.

            Bunlardan ilki, otelimizin işletme anlayışında değişiklik yapmaktı. Günümüzde; Türkiye’de ve dünyada iş ve şehir otellerinde marka olmak vazgeçilmez bir seçenek olmuştur. Biz de bu anlayıştan yola çıkarak Uluslararası zincir otel markaları ile görüşmeler yaptık. Lokasyonumuza, kapasitemize, misafir beklentilerimize uygun olan markalardan Best Western markası ile anlaşma yaptık. Best Western oteller zinciri Amerika menşeili bir marka olmakla birlikte dünya üzerinde 100 den fazla ülkede faaliyet gösteren 4000 i aşkın otele sahiptir. Bu özelliği ile de dünyanın en büyük otel markasıdır.

            Best Western otellerinin en üst segmenti olan Premier konsepti otelimiz için uygun görülmüş ve bu özelliğimiz ile de yeni ismimiz Premier Sakarya olmuştur. Bununla birlikte şehrimizin 5 yıldızlı Uluslararası zincir markalı ilk ve tek oteli olma onurunu da yaşamış bulunmaktayız.

            Yaklaşık 5 ay süren planlama ve proje çalışmamızdan sonra, hem markamızın istediği uluslararası otel normlarına uygun, hem de günümüz otel misafirlerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılayabilecek modern bir otel mimarisi hazırladık.

            Proje ve planlamadan sonra 4 ay gibi kısa bir sürede projemizi tamamlayan ÇELİKHAN MİMARLIK firmasına huzurlarınızda ayrıca teşekkür ediyorum. Çelikhan Mimarlık firması yetkilisi Sayın Uğur ÇELİK ve firmanın mimarı Sayın Sema CEYHAN, gece gündüz çalışarak bu büyük değişimi bizim için sağladılar.

            Bütün bu fiziki değişimler, markalaşma ve kurumsallaşma çalışmalarından sonra misafirlerimize en üst düzeyde hizmet vermek için Premier Sakarya ailesine; konusunda uzman ekip arkadaşlarımızı dahil ettik.

Bundan dolayı; öncelikle bütün bu proje ve kuruluş çalışmalarımızda ekibimizin belkemiği olan Genel Müdür Yardımcım Emrah ASLANGER’ e, markalaşma ve kuruluş çalışmalarımızda bütün yükümüzü üstlenen Odalar bölümü ve Satış Müdürümüz Neslihan KAZDAL’ a huzurunuzda teşekkür ediyorum.

Ayrıca ülkemizin en önemli turizm bölgelerinde ve en üst düzey otel işletmelerinde yıllarca tecrübe edinmiş; Muhasebe Müdürümüz Bekir ÇINARLIÇAY’a, Önbüro Müdürümüz Saldıray ŞEN’ e, Kat Hizmetleri Müdürümüz Özden ANLAŞ’ a, Mutfak Şefimiz Mehmet YAŞAROĞLU’ na, Yiyecek İçecek Müdürümüz Levent YILMAZ’ a ve medya camiasından sizlerin de yakından tanıdığı iletişim uzmanı, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz İlknur ÇAKAR’ a yine sizlerin huzurunda katkılarından ve ekibimizin bir parçası olmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Premier Sakarya otelimizde yaklaşık 100 personel istihdam ediyoruz. Amacımız, deneyimli ve tecrübeli yönetici arkadaşlarımızla birlikte genç arkadaşlarımızı da en iyi şekilde yetiştirerek sektöre kazandırmak ve geleceğin yöneticilerini yetiştirmektir.

Tesis kapasitemiz hakkında bilgi verecek olursak; otelimiz 48 standart, 76 deluks ve 7 adet süit olmak üzere toplam 131 odaya sahiptir. Ayrıca 20 kişiden 600 kişiye kadar toplamda 8 adet salon kapasitesi ile de şehrimizin en geniş kapasiteli toplantı oteli olma özelliğine sahibiz. Bununla birlikte 2 adet restorana sahibiz, ki bunlardan biri David People King Boss isimli marka bir gastro pub dır. Markanın 5 yıldızlı oteller için oluşturduğu çok özel konsepti ve sıcak atmosferi ile hem otel misafirlerimize, hem de dışarıdan gelebilecek misafirlerimize hizmet etmek için faaliyete başlamıştır. Bunların dışında çok özel bir spa merkezi ve 1500 kişilik bir bahçe de otelimizde hizmet vermektedir.

Değerli basın mensupları, sevgili misafirler;

Ben Mehmet YÜCE olarak 22 yıldır bu sektörde çalışıyor ve bunun son 15 yılını Otel Genel Müdürü olarak geçirmiş bulunuyorum. Şehrimizde birçok otel ve turizm tesisinin kuruluşuna ve işletmesine emek harcamış bir yöneticiyim. Şahsım ve ekibimle sahip olduğumuz bu imkanlar ve sektördeki konumumuzla; şehrimizde, üzerimize düşen sorumluluğun farkında olarak hareket edeceğimizi bilmenizi isterim. Gerek şehrimizin tanıtımında sağlayacağımız fayda, gerekse otelcilik sektörü için şehrimizde yapacağımız öncülükle üzerimize düşen yükümlülüğü yerine getireceğiz. Sektörün ve şehrimizin gelişimi için şahsım ve ekibimle var gücümüzle çalışacağımızı bilmenizi isterim.

Genel olarak anlatacaklarım bunlardan ibaret olmakla birlikte, sizlere katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor, değerli vaktinizi tesisimizin kısa bir turuna ayırmanızı rica ediyorum.

 

MEHMET YÜCE

Genel Müdür

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAKARYA ASAYİŞ OLAYLARI
SAKARYA ASAYİŞ OLAYLARI
Büyükşehir Fenerbahçe’ye mağlup oldu
Büyükşehir Fenerbahçe’ye mağlup oldu