CHP hazır...

CHP il yönetim kurulu, tüm ilçe başkanları ve Milletvekili Engin Özkoç’un katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi.Bu toplantıda Türkiye gündemine ilişkin konuşmalar yapıldı ve her türlü olasılığa karşı örgütlerin çalışma programlarının hazır olduğu belirtildi.

27 Aralık 2016 - 16:05
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya il Başkanı Ayça Taşkent; Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’unda katıldığı ilçe başkanları ve il yönetiminin ortaklaşa yaptığı toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Anayasalar, toplumsal sözleşmedir. Uzlaşmayla değişir. Komisyonlarda veya mecliste herkes konuşur, tartışır. Sendikalar, Odalar, meslek kuruluşları, üniversiteler, STK’lar düşüncelerini belirtirler. Ve ortak aklı bulursunuz. Bunu dayatmayla, oldu bitti ile yapamazsınız. Oysa halkın iradesinin sözcüsü olanTBMM’ni işlevsiz hale getirerek, yok sayarakülkemizin içinde bulunduğu sorunlara çözüm bulmak yerine, demokrasiyi güçlendirmek yerine yangından mal kaçırır gibi bir çalışma içinde, rejimi değiştirme çabası içindeler. Buna asla müsaade etmeyeceğiz. dedi. ”

Milletvekili Özkoç; “Canımız ülkemize feda olsun.”
Milletvekili Engin Özkoç; CHP il başkanlığının düzenlediği tüm örgüt başkanlarının katılımıyla yapılan toplantıda yaptığı konuşmada anayasa değişikliğiyle ilgili şu ifadeleri kullandı;”Yapılmak istenen utanç anayasası için gerekirse bedel ödemeye hazırız. Bu uğurda fiziki varlığımızı yok sayarak, gerekirse bu ülke için feda ederek, tüm gücümüzle ülkemizde yapılmak istenen rejim değişikliğine karşı mücadelemiz sürecektir.”

Toplantıda meclis çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulunan, mecliste yaptıkları mücadelelerle ilgili Sakarya il örgütüne bilgi aktaran Özkoç; sözlerine şöyle devam etti. “Milletimiz, kanıyla, canıyla kurtuluş mücadelesini kazandı, cumhuriyeti kurdu. Şimdi biz bu egemenliği, hangi gerekçeyle bir kişiye teslim edelim. Cumhuriyetimizin kurucu partisi CHP, millet iradesinin her şartta mecliste temsil edilmesi için geçmişte olduğu gibi bundan sonrada tüm örgütleriyle mücadelesini sürdürecektir.” diyerek toplantı sonrası açıklamasını sonlandırdı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karasu Sanayi Sitesi’nde Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ekipleri tarafından yağmursuyu çalışmalarına başlandı
Karasu sanayide altyapı çalışması başladı
24 Haziran yeni bir dönemin ilk adımı olacak
24 Haziran yeni bir dönemin ilk adımı olacak