Reklam
  • Reklam
CHP İl Başkanı Ayça Taşkent’den Zamlara Tepki

CHP İl Başkanı Ayça Taşkent'den Zamlara Tepki

CHP İl Başkanı Ayça Taşkent; son vergi zamları ve Hükümet'in TBMM’ye getirmeyi planladığı torba kanuna tepki gösterdi. Vatandaşın üzerindeki vergi yükünü daha da ağırlaştırmanın planlandığını, hükümetin bütçeyi har vurup harman savurmasıyla oluşan açığın yeni vergi artışlarıyla yurttaşlara kesilmek istendiğini belirten

01 Ekim 2017 - 22:21 - Güncelleme: 01 Ekim 2017 - 22:28

CHP İl Başkanı Ayça Taşkent; son vergi zamları ve Hükümet'in TBMM’ye getirmeyi planladığı torba kanuna tepki gösterdi. Vatandaşın üzerindeki vergi yükünü daha da ağırlaştırmanın planlandığını, hükümetin bütçeyi har vurup harman savurmasıyla oluşan açığın yeni vergi artışlarıyla yurttaşlara kesilmek istendiğini belirten Taşkent;   Açıklanan ve getirilecek yeni vergilere ilişkin yaptığı açıklamada, bu zamların en büyük nedeni;  yaşanan şatafat, silinen yandaş vergileri, yolsuzluk, yandaşlara verilen kefaletler,  ve kavgacı dış politikanın maliyetidir.” dedi.

Hükümet kurduğu düzenin faturasını, geçim sıkıntısı çeken yurttaşların omzuna, enflasyon, işsizlik, borç ve vergi olarak yüklenmeye çalışıyor” diyen Taşkent şöyle devam etti:   “ekonomide yaşanan durgunluğu vergi mükelleflerinin üzerine yıkmakla ekonominin yapısal sorunlarını ötelemeye ve geçiştirmeye çalışmaktadırlar.”

Hükümetin göreve geldiğinde en kısa zamanda şans oyunlarını kaldıracağını söylemesine rağmen tasarıyla yüzde 10'luk vergiyi arttırdığını, Motorlu Taşıtlar Vergisi'ndeki artışın ise yüzde 68'i bulduğunu söyleyen Taşkent; yandaşa verilen ihalelerde vergi muafiyeti sağlandığını, "kaçak tütünle mücadele edeceğim" denilirken, gariban vatandaşın sırtına yeni yükler getirildiğini öne sürdü. Bunları, milli güvenlik gerekçesiyle yaptıklarını iddia ederlerken vatandaşa, örtülü olarak 'Zamma isyan etme seni milli güvenliğin karşısında gösteririm' noktasına geliyorlar. Taşkent,“Hükümet kaynak arıyorsa israfını kısmalı ve milletimizin rızkını yedirdiği yandaşlardan ve havuzculardan vergi almalıdır. Bu adaletsiz düzenlemeler derhal geri çekilmelidir. CHP olarak bu haksız, hukuksuz ve adaletsiz uygulamaya karşı her zeminde bütün gücümüzle mücadele edilecektir.” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YEŞİLAY SAKARYA ŞUBESİ KADIN KOMİSYONU TANIŞMA TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ
YEŞİLAY SAKARYA ŞUBESİ KADIN KOMİSYONU TANIŞMA TOPLANTISINDA...
SEDAŞ’TAN DÜNYA ÇEVRE TEMİZLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİ
SEDAŞ’TAN DÜNYA ÇEVRE TEMİZLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİ