Debre Belediye Başkanı Rujdi Lata; Sakarya Rumeli Balkan...

Debre Belediye Başkanı Rujdi Lata; Sakarya Rumeli Balkan Derneği’nde

Bir dizi ziyaretler ve programlar için Sakarya’da bulunan MakedonyaDebre Belediye Başkanı Rujdi Lata;Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek, hemşerileriyle hasret giderdi.

13 Şubat 2018 - 14:23

Bundan 1.5 yıl önce Makedonya’da imzalanan protokol ile Erenler Belediyesi ile kardeş olan Makedonya’nınDebre Belediye Başkanı Rujdi Lata; önceki akşamda Erenler Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı’yla birlikte Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Şehit ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti. Ziyarette hemşerileriyle hasret gideren Debre Belediye Başkanı Rujdi Lata; Türkiye’nin birleştirici ve güçlü bir devlet olduğuna vurgu yaparak; “Türkiye’ye özellikle Sakarya’da kendi evimde gibiyim. Çünkü kendimi öyle hissediyorum. Kardeşlerimizle burada olmaktan büyün onur duyuyorum” dedi.“Türkiye bütün Balkanları içine alan tek devlettir” diyen Rujdi Lata; “Biz bir millet iki devletiz. 500 yıl birlikte yaşadık” dedi.

 

Şehit: “Büyük gurur ve memnuniyet duyuyoruz”

MakedonyaDebre Belediye Başkanı Rujdi Lata’yı Sakarya’da ve derneklerinde ağırlamaktan dolayı büyük gurur ve memnuniyet duyduğunu ifade eden Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şehit; “Değerli BaşkanımızRujdi Lata’yı öncelikle hoş geldin diyor, derneğimizde ağırlamaktan dolayı memnuniyetimizi dile getiriyoruz. Biz burada Makedonya’dan, Debre’den Sakarya’ya göç etmiş kardeşlerimiz ile huzurlu bir yaşam sürdürüyoruz” dedi. Dernek Başkanı Mehmet Şehit; Belediye Başkanı Rujdi Lata’nınDebre’ye ettiği davet üzerine de; “En kısa zamanda geleceğiz İnşallah” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Coşkun; Bayramlar kardeşliğin ve birlikteliğin en güzel şekilde yaşandığı günlerdir.
Coşkun; Bayramlar kardeşliğin ve birlikteliğin en güzel şekilde...
Genel Başkan Yardımcısı Yavuz görevi devraldı
Genel Başkan Yardımcısı Yavuz görevi devraldı