HAZIR DEĞİLİZ!

SAKARYA DEPREME HAZIR DEĞİL!

Hafta başında Ege bölgemizde 6.3 şiddetinde bir deprem yaşandı.

13 Haziran 2017 - 17:31
Reklam

Yaşanan sarsıntıda hiçbir vatandaşımızın can kaybı yaşamamış olması sevindiricidir.  Ancak bu durum, kentimizde bir kez daha yaşanması muhtemel bir depreme karşı alınması gereken tedbirlerin yerine getirilip getirilmediğini sorgulamamız gerçeğini bize bir kez daha hatırlattı.

Üzülerek biliyoruz ve görüyoruz ki ilimizde yaşadığımız 1999 depreminden sonra bu kadar yıl geçmesine rağmen  yetkililer bu konuda Sakarya halkına karşı sorumluklarını yerine getirmekte yetersiz kalmışlardır. 

 Muhtemel yaşanacak bir depremde  ilimiz insanının bir araya geleceği, barınma dahil bir dizi hayati öneme sahip hizmet alacağı  yeşil ve açık alanların kent merkezinde yetersiz olduğu biliniyor. 

Bu gerçeğe rağmen Sakarya Atatürk Stadyumu'nun olduğu alanı gerektiği gibi değerlendirmeyerek halkın kullanımına sunamayan, halka karşı görevlerini ve sorumluklarını yerine getirmeyen, 18 yıl önce yaşanmış bir depremin izlerini hala silemeyen bir anlayışla karşı karşıyayız.  

Kamuoyunun güçlü itirazına ve yaşanacak muhtemel bir afette kent merkezinde toplanma alanlarının yetersiz olduğu gerçeğine rağmen stat arazisinin satışı bu ilde yöneticilerinin üç maymunu oynadıklarını göstermektedir. Bu durum halkımız adına üzüntü vericidir.

Seçilmiş, atanmış tüm yöneticilerimize açık çağrımızdır!..

Sakarya ili, nüfus yoğunluğunun yaşandığı bölgeler, bilimsel veriler ışığında değerlendirilerek muhtemel yaşanacak bir afette yurttaşlara hizmet sunulabilmesi için hazırlıkların yapılması önceliğiniz olmalıdır.

İlimiz mevcut toplanma alanlarının gerçek anlamda etkin hala getirilmesi ve acil olarak başta kent merkezinde olmak üzere yeni alanların tespit edilmesi, afet anında halka eksiksiz hizmet sunulabilmesi için gerekli hazırlıkların yapılması ve tüm iletişim kanallarıyla halkımıza bilgi aktarımının sağlanması gerekmektedir.

Eldeki mevcut yeşil alan stoklarının rant için değil halkın hayati çıkarları için değerlendirilmesi; yöneticilerin Sakaryalıya, tüm insanlığa karşı öncelikli görevleridir. 

 

                                                                                                                                     Ayça Taşkent 

                                                                                                                             CHP Sakarya İl Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzonlular Derneği siyasileri ağırladı
Trabzonlular Derneği siyasileri ağırladı
Samsung Electronics, en son model akıllı telefon, tablet, televizyon, beyaz eşya ve ankastre ürünlerini, İstanbul’un en gözde AVM’lerinden Kanyon’da açtığı yeni deneyim mağazasında tüketicilerin beğenisine sunuyor.
Samsung Yeni Deneyim Mağazasını Kanyon AVM’de Açtı