Reklam
  • Reklam
Hendek Aktefek Mahalle sakinleri tepkili

Sakarya Hendek Aktefek sakinleri yolu kapattı

Sakarya Hendek Aktefek Mahalle sakinleri ağır tonajlı yük kamyonlarının eski köprüyü ve mahalli yolunu kullanmasının yasal olmadığını öğrenince yolu kapattı.

22 Ekim 2017 - 21:44 - Güncelleme: 22 Ekim 2017 - 23:44

Bir grup mahalleli araçlarla yolu kapatarak hafriyat kamyonlarının geçişini engelledi. Kamyon sürücülerine belirlenen güzergahta çalışmalarını söyleyen mahalle sakinleri, yolun bu şekilde kullanılmasına izin vermeyeceklerini söylediler. Kamyon sürücülerinin kendilerini savunmalarına izin vermeyen mahalleli kararlı duruşlarını bozmadılar.


Söğütlü bölgesinde ki taş ocağından hafriyat alan kamyonlar kestirme olması sebebiyle Söğütlü-Hendek yolunu kullanmaya başlayınca vatandaş kendince önlem aldı. Taş ocağı için belirlenen yol güzergahı olmamasına rağmen kestirme diye kamyoncuların tercih ettiği yol kapatılınca bölgeye jandarma gitti. Vatandaş yollarının ağır tonajdan ötürü zarar gördüğünü ve taş ocağı yolunun kendi yolları olmadığını belirterek hafriyat kamyonlarını geri gönderdi. Hafriyat kamyonu sürücüleri uzunca süre vatandaşı ikna etmeye çabalasa da başarılı olamayınca geldikleri yoldan geri gittiler.

Daha sonra bölgeye gelen jandarma kuvvetleri araçların bir daha buradan geçmeyecekler sözü vererek Aktefek sakinlarini evlerine gönderdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muhtar Özçelik’e sürpriz doğum günü
Muhtar Özçelik’e sürpriz doğum günü
2018 TROYA yılı kapsamında Tarihi Kentler Birliği ile ÇEKÜL Akademi
2018 TROYA yılı kapsamında Tarihi Kentler Birliği ile ÇEKÜL...