KENT KONSEYİNDE O “MADDE” KONUŞULDU

KENT KONSEYİNDE O “MADDE” KONUŞULDU

Akyazı Kent Konseyi Ekim ayı Yürütme Kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

11 Ekim 2017 - 17:38

Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı’nın da katıldığı toplantıya, Kent Konseyi Başkanı Hasan AKCAN, Yürütme Kurulu üyeleri, Ticaret Borsası ve Ziraat Odası Başkanı Şener Bayraktar, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Emin Üstün, Esnaf Kefalet Koop. Başkanı Ahmet Durmuş, Belediye Meclis ÜyeleriAlim Gül, Abdullah Hikmet Kurt, Kemal Özten, As Akyazıspor Başkanı Sait Beşir, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz, Kaymakamlık Yazı İşleri Cengiz Bilgin, Engelli Meclis Başkanı Handan Bilgiç,Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Sabri Damar, Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuşve Genel Sekreter Yasemin Yasemin Sal Özyiğit katıldı.

Toplantıya Başkan Akcan açılış konuşması ile başlayarak gündem maddelerine geçildi. Kadın Meclisinin oluşturulması ile ilgili gerekli çalışmaların başlatılmasına karar verildi. Bu konu ile ilgili Yürütme Kurulu üyeleri faal bir şekilde çalışacak ve önümüzdeki günler yapılacak Genel Kurul toplantısı ile de Kent Konseyi Kadın Meclisi oluşacak.

Gündemin ikinci maddesi ise Gençlerimizi, çocuklarımızı ve ailelerimizi ilgilendiren Madde Kullanımı ile ilgili idi. Bu konuda Yürütme Kurulu üyeleri Çalışma Gurubu kurarak tüm daire amirleri ile birlikte hareket ile ilçe genelinde faaliyetlerde bulunmak adına kararlar aldılar.

Tüm mahallelerde gerçekleştirilmek istenilen çalışmalar kapsamında vatandaşlar nezdinde farkındalık oluşturmak hedefinde projeler üretmek için harekete geçen kurul üyeleri önümüzdeki günlerde bir program dahilinde bir dizi Toplum Bilincini arttırıcı toplantılar düzenleyecek. Madde kullanımı açısından Aile ve Genç-Çocuk Eğitimi için de hazırlık çalışması başlatan Kurul Madde kullananlar için ise bilinçlendirme toplantı ve eğitim programları düzenleyecek.

Toplantı sonunda açıklama yapan Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan; “Bugün Yürütme Kurulu olarak çok önemli bir durum olan ve bizleri çok yakından ilgilendiren Madde Kullanımına ağırlık verdik. Birinci önceliğimiz Kent Konseyi olarak, Toplum Bilinci için toplantılar ve Eğitim seminerleri düzenleyeceğiz. Ardından bu konuda sıkıntılı olan vatandaşlarımıza nasıl yardımcı oluruz sorusuna cevap arayarak ve projeler üreterek gerekeni yapacağız. Ve yine bu konu ile ilgili Belediye olarak önemli bir proje hazırlıyoruz o projeyi de önümüzdeki günlerde açıklayacağız” dedi.

Toplantı sonunda. Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ve Yürütme Kurulu üyeleri günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x