Reklam
  • Reklam
ÖĞRENCİLER YİNE İDDİALI

ÖĞRENCİLER YİNE İDDİALI

IMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo Televizyon bölümü öğrencileri “LUZ“ isimli kısa filmlerinin çekimini tamamladı.

01 Ekim 2017 - 19:14 - Güncelleme: 01 Ekim 2017 - 19:17

6 yıldır katıldığı yerel – ulusal ve uluslararası kısa film yarışmalarında 3’ü Türkiye 1. liği,1 ‘i il birinciliği olmak üzere toplamda 12 derecesi olan radyo televizyon alanı 18. kısa filminin çekimlerini tamamladı.

Hedef Yine Birincilik

Bölüm öğrencilerinden Elif Algül’ün senaryosunu yazdığı, Ahmet Hakan Aydın’ın yönetmenliğini yaptığı, kamera arkasında da Mehmet Ertan Kanur’un yer aldığı filmin çekimleri Serdivan’da gerçekleştirildi.  Film ekibinde yer alan öğrenciler, mesleki gelişimlerine katkıda bulunan filmin derece veya dereceler elde edeceğine inandıklarını belirttiler.

Radyo TV bölümü şefi Zeki Beyhan bu filmde öğrencilerinin Platon’un “Mağara Alegorisi”’ne başarılı genç bir yazar üzerinden modern bir yorum katmaya çalıştıklarını belirtti. İlk kez bu filmle birlikte sinemada sıklıkla kullanılan “Yeşil Perde (Green Box)” tekniğini kullandıklarını belirten Beyhan öğrencilerine katılacak oldukları kısa film yarışmalarında başarılar diledi.

Okul Müdürü Hüseyin Ünsal İskender ise filmin bundan önceki yıllarda olduğu gibi yine gurur duyacakları sonuçlar elde edeceğine emin olduğunu belirterek projede yer alan öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

Haber: Elif Algül

Fotoğraf: Mehmet Ertan Kanur

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YEŞİLAY SAKARYA ŞUBESİ KADIN KOMİSYONU TANIŞMA TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ
YEŞİLAY SAKARYA ŞUBESİ KADIN KOMİSYONU TANIŞMA TOPLANTISINDA...
SEDAŞ’TAN DÜNYA ÇEVRE TEMİZLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİ
SEDAŞ’TAN DÜNYA ÇEVRE TEMİZLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİ