Reklam
  • Reklam
Sabider Başkanı Nahit Gök "Bilişim Haftanız Kutlu...

Sabider Başkanı Nahit Gök "Bilişim Haftanız Kutlu Olsun"

Teknolojinin ve internetin gelişmesiyle var olan birçok denge de değişti.

06 Mayıs 2018 - 18:13

Teknolojinin ve internetin gelişmesiyle var olan birçok denge de değişti. Bu değişim gerek hayatımızda gerek üretim ve sanayi alanında büyük değişikliklerin yaşanmasına sebep olmakta. Alışveriş alışkanlıklarımız, ihtiyaçlarımız,  sosyal yaşamımız, ticaret yolları ve daha birçok alan köklü değişikliklere uğradı. İçinde bulunduğumuz yüzyılda Bilişim Sektörünü bu kadar önemli kılan olgu ise geleceğin teknolojiyle şekillenmeye devam etmesidir.

Nüfusumuzun yarısının 29 yaş altında olması, internet kullanım oranlarının yüksekliği, mobil uygulamaların artışı ve sosyal medyanın yaygınlaşma hızı göz önüne alındığında ülkemizin büyük avantajı elinde tuttuğunu görmekteyiz. Teknolojide tüketimden, üretir konuma geçilebilmesi, dünyadaki bilişim ve teknoloji alanındaki yeniliklerin sıkı takip edilmesi ile mümkün olabilecektir. 

Her yıl Mayıs ayının ilk haftası “Bilişim Haftası” olarak okullarımızda kutlanmaktadır. Her geçen yıl yapılan etkinlikler artmakta ve daha etkili bir şekilde bilişimin önemi vurgulanmaktadır. Çocuklarımızın bu farkındalıkla büyümesi ve teknolojiyi iyi kullanır hale gelmesi ülkemize de büyük ufuklar açacaktır.

 Bilişim haftamız kutlu olsun.  

Nahit Gök

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YEŞİLAY SAKARYA ŞUBESİ KADIN KOMİSYONU TANIŞMA TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ
YEŞİLAY SAKARYA ŞUBESİ KADIN KOMİSYONU TANIŞMA TOPLANTISINDA...
SEDAŞ’TAN DÜNYA ÇEVRE TEMİZLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİ
SEDAŞ’TAN DÜNYA ÇEVRE TEMİZLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİ