Reklam
  • Reklam
23 Farklı Branşta Eğitim Gördüler

23 Farklı Branşta Eğitim Gördüler

Serdivan Çocuk Akademisi’nde eğitim gören 7-14 yaş arası öğrenciler 13 hafta boyunca emek verdikleri kulüp çalışmalarını yılsonu etkinliği kapsamında gerçekleştirdikleri programda sergilediler.

03 Haziran 2018 - 23:42

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Recep Uncuoğlu, Serdivan Belediyesi Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu, AK Parti Serdivan İlçe Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya’nın yanı sıra ailelerin de yoğun ilgi gösterdiği programda minikler İstiklal Marşı’nı işaret diliyle söyleyerek “Sessizlik iletişime engel değildir” dediler.

23 Farklı Branşta Eğitim Gördüler

Zeka oyunlarından dramaya, ritimden neşeli bilime, ebrudan minyatüre kadar 23 farklı branşta yıl boyunca uygulamalı olarak eğitim gören öğrenciler, dönem içerisinde icra ettikleri kulüp çalışmalarını sahne gösteriyle bir kez daha sergilediler.

İletişim Kurmaya Hiçbir Şey Engel Değildir

Serdivan Çocuk Akademisi yetkililerinden yapılan açıklamada; bu dönem diğerlerinden farklı olarak müfredat içerisine alınan İşaret Dili dersi ile çocuklar kategorisinde Sakarya’da bir ilkin gerçekleştirildiği belirtilirken, asıl amacın; iletişim kurmaya hiçbir şeyin engel olamayacağı duygusunu çocuklara aşılamanın yanı sıra işitme ve konuşma engellilerin günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları da onlara göstererek, çocukların empati kurmalarını sağlamak olduğu ifade edildi.

Eğitimlere Yaz Okulu’yla Devam

Bir dönemi daha başarı ile tamamlayan tüm öğrenciler, öğretmenleri tarafından bir kez daha tebrik edilirken, minikler için hazırlanacak olan farklı kulüp çalışmalarına Serdivan Çocuk Akademisi bünyesindeki Yaz Okulu ile devam edileceği belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muhtar Özçelik’e sürpriz doğum günü
Muhtar Özçelik’e sürpriz doğum günü
2018 TROYA yılı kapsamında Tarihi Kentler Birliği ile ÇEKÜL Akademi
2018 TROYA yılı kapsamında Tarihi Kentler Birliği ile ÇEKÜL...