YÖÇEYDER üyelerine Değerler Eğitimi verildi

YÖÇEYDER üyelerine Değerler Eğitimi verildi

Prof. Keskin: “Hz Muhammed’i model olarak almalıyız”

03 Mayıs 2016 - 11:26
Reklam

YÖÇEYDER’in İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanan “Yetim ve Öksüz Çocuklar Geleceğe Güvenle Bakıyor” proje kapsamında “Değerler Eğitimi” semineri verildi.

 

“Çocuklar Geleceğe Güvenle Bakıyor”

Yetim Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin (YÖÇEYDER) İçişleri Bakanlığı tarafından kabul edilerek, onaylanan ve Ekim ayında başlayan  “Yetim ve Öksüz Çocuklar Geleceğe Güvenle Bakıyor” proje kapsamında “Değerler Eğitimi” semineri verildi. Orhan Gazi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen seminere; Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yahya Mustafa Keskin konuşmacı olarak katıldı.  Seminerinde, İnsanları Dinine, rengine, giyimine, kusuruna ve diline göre değerlendirmemek gerektiğini anlatan Prof. Dr. Yahya Mustafa Keskin; Hz. Peygamberin modeli hakkında bilgi vererek, “Onu Model olarak almalıyız” diyerek, sevgi ve merhamet ve üzerinde durdu. Çocuklara şefkat gösterilmesi gerektiğini anlatan Prof. Keskin, özellikle yetim çocukların korumansı gerektiğine vurgu yaptı. Prof. Dr. Yahya Mustafa Keskin; “sevdiğimizi karşılıksız ve Allah rızası için sevmeliyiz. Hediye ise karşılıksız verilmelidir” diyerek, sözlerine tamamladı. Seminer sonrasında YÖÇEYDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Türkoğlu, “Yetim Öksüz Çocuklar Geleceğe Güvenle Bakıyor” isimli projeye katkılarından dolayı Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yahya Mustafa Keskin’e teşekkür plaketi verdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karasu Sanayi Sitesi’nde Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ekipleri tarafından yağmursuyu çalışmalarına başlandı
Karasu sanayide altyapı çalışması başladı
24 Haziran yeni bir dönemin ilk adımı olacak
24 Haziran yeni bir dönemin ilk adımı olacak