Reklam
15 Temmuz Gazileri İçin Devlet Övünç...

15 Temmuz Gazileri İçin Devlet Övünç Madalyaları ve Beratı Tevcih Töreni Düzenlendi

Cumhurbaşkanlığımız tarafından 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratına' layık görülen 15 Temmuz Gazileri Muhlis Sefa Bayraktar ve Tarkan Boz onuruna Tevcih Töreni düzenlendi.

15 Temmuz Gazileri İçin Devlet Övünç Madalyaları ve Beratı Tevcih Töreni Düzenlendi

Cumhurbaşkanlığımız tarafından 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratına' layık görülen 15 Temmuz Gazileri Muhlis Sefa Bayraktar ve Tarkan Boz onuruna Tevcih Töreni düzenlendi.

15 Temmuz Gazileri İçin Devlet Övünç Madalyaları ve Beratı Tevcih Töreni Düzenlendi
30 Nisan 2019 - 09:17

Tüm illerde eş zamanlı olarak düzenlenen ve İlimizde Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Garnizon Komutan Vekili P. Alb. Osman Tek, Vali Yardımcıları Mehmet Fatih Çiçekli ve Abdul Rauf Ulusoy, Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şube Başkanı Erol Demir, Gaziler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Adapazarı Orhan Camii Müezzini Ahmet Âdem Saruhan tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti de sunuldu.

“Peygamberlere En Yakın Makamlar”
Törende bir konuşma yaparak inancımızda Şehitlik ve Gazilik rütbelerinin, Peygamberlere en yakın olacağı bildirilen rütbeler olduğunu belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Eğer bu topraklar üzerinde hür ve özgür bir şekilde yaşıyorsak, mukaddesatımız koruma altındaysa, namusunuz koruma altındaysa, minarelerimizde ezanlar okunmaya devam ediyorsa, gönderlerimizde bayraklar dalgalanmaya devam ediyorsa, bunun mutlaka bir bedeli vardır. Tarih boyunca bu değerler uğruna can veren bütün Şehitlerimize ve yine bu uğurda canlarını vermeye hazır olduğunu gösteren Gazilerimize çok şey borçluyuz.

“Bu Coğrafyada Var Olmanın Bedelini Ödüyoruz”
Şehitlik ve Gazilik gibi bu büyük rütbelerin devlette de bir karşılığı olarak Cumhurbaşkanlığı makamınca Devlet Övünç Madalyaları tanzim ediliyor. Bu rütbeyi kazanan kardeşlerimize ve arkadaşlarımıza da İllerde Cumhurbaşkanı adına tevcih ediliyor. Devlet olarak onların mali, sosyal ve istihdam haklarına dair çalışmalar devam ediyor, ancak bu çalışmalar onların Kahramanlığının bir karşılığı olarak düşünülmüyor. Bu topraklarda var olmanın bedeli olarak bu duyguyu yaşatmak için bütün var gücümüzle yeni yetişen nesle de Şehitlik ve Gazilik makamlarının önemini ve kıymetini tekrar tekrar anlatarak, aktarmak gayretindeyiz.

Bizler millet olarak bu coğrafyada kalmanın bedelini ağır bir şekilde ödüyoruz ve ödemeye de devam edeceğiz. Bu toprakların yaşamış olduğu en son ve en büyük ihanet 15 Temmuz’da da, bu topraklara sahip çıkma azmimizin, irademizin, yenilenmekte ve devam etmekte olduğunu bir kez daha gördük. 252 Şehidimiz ve 2200 civarında Gazimiz, bu Aziz Vatan uğruna her şeyi göze aldılar.

“15 Temmuz’da Milli İrade Kazandı”
15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımızın cesareti, basireti ve ferasetinin yanı sıra, halkımız da Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yer alarak bu toprakların sahipsiz olmadığını ve milli iradeye nasıl sahip çıktığını tüm dünyaya göstermiş oldu. Milletimizin her ferdi bütün şehitlerimizi rahmet ile anıyor, bütün Gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Aramızda bulunan Gazilerimize devletimiz ve İlimiz adına şükranlarımızı sunuyorum. Ayrıca Ramazan ayının ilk günlerinde düzenleyeceğimiz bir iftar programında diğer Gazilerimiz ile Şehit yakınlarımıza Devlet Övünç Madalyalarını da takdim edeceğiz. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederken, tüm Şehitlerimiz ile ebediyete intikal etmiş Gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum” dedi.

Konuşma sonrası 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi esnasında yaralanarak Gazilik unvanı alan Muhlis Sefa Bayraktar ve Tarkan Boz’un özgeçmişi okunurken, Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları Vali Ahmet Hamdi Nayir tarafından verildi.

Tören sonrası Gazilerimiz ve aileleri ile bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Şehitlerimiz ile Gazilerimizin hakkının hiçbir zaman ödenemeyeceğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kocaali’de yollar asfaltla buluşuyor
Kocaali’de yollar asfaltla buluşuyor
Kadın Girişimciler Kurulu Yılın İlk Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi
Kadın Girişimciler Kurulu Yılın İlk Meclis Toplantısını...