7. Boğaziçi Film Festivali’nin Etkinlikleri...

7. Boğaziçi Film Festivali’nin Etkinlikleri Heyecan Verici!

18 Ekim Cuma günü açılış töreni ile başlayacak ve bir hafta boyunca Atlas, Beyoğlu ve Kadıköy sinemalarında izleyiciyle buluşacak 7. Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab kapsamında gerçekleştirecek etkinlikler heyecan uyandırıyor.

7. Boğaziçi Film Festivali’nin Etkinlikleri Heyecan Verici!

18 Ekim Cuma günü açılış töreni ile başlayacak ve bir hafta boyunca Atlas, Beyoğlu ve Kadıköy sinemalarında izleyiciyle buluşacak 7. Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab kapsamında gerçekleştirecek etkinlikler heyecan uyandırıyor.

7. Boğaziçi Film Festivali’nin Etkinlikleri Heyecan Verici!
14 Ekim 2019 - 11:14

Dünya sinemasının önemli isimlerinden Güney Koreli yönetmen Kim Ki Duk ve Filipinli yönetmen Brillante Ma Mendoza’nın gerçekleştireceği masterclass’ların yanı sıra; aralarında TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, oyuncu Beren Saat, yönetmen Hilal Saral ile uluslararası festivallerden gelecek konukların bulunduğu etkinlikler sinemaseverlerin ilgisini çekecek.


Oyuncu seçiminden, ortak yapımlara, festivallerin film seçimlerinden projelerin marketing ihtiyacına kadar geniş bir etkinlik programı sunan festivalin 24 Ekim’de Feriye Sineması’nda gerçekleşecek tüm etkinliklerine festivalin Kurumsal İş Ortağı TRT ev sahipliği yapacak.


Boğaziçi Film Festivali’nde Söz Kadınların


Sinema ve televizyonda, cinsiyet ve fırsat eşitliği ile kadınların sinemada temsil sorununun sektördeki isimlerle tartışılacağı iki ayrı etkinlik söyleşi programında yerini aldı.


Akademi Beyoğlu ve Feriye Sineması’nda gerçekleşecek olan etkinliklere katılım sınırlı sayıda ve ücretsiz olarak gerçekleşecek. Başvurular www.bogazicifilmfestivali.com üzerinden özel etkinlikler bölümünde yer alan kayıt formu doldurularak yapılabilecek


Festivalin bu yılki etkinlikleri ise şöyle:


Fantastik Oyuncular Kimlerdir Nerelerde Bulunurlar?


19 Ekim Cumartesi


Yer: Akademi Beyoğlu


Saat: 15:00-16:30


Katılımcılar; Harika Uygur, Zeynep Berkiş Koşar, Songül Karaarslan


Moderatör: İrem Şentürk


Bir filmin oyuncu seçimleri nasıl yapılır? Ünlü oyuncular nasıl ikna edilir? Projeye ya da oyuncuya uygun ve doğru casting nasıl yapılır? sorularının cevaplarını deneyimli isimler aktaracak.


Türkiye'de Sinema-TV Sektöründe Kadın Dayanışması


21 Ekim Pazartesi


Yer: Feriye Sineması


Saat: 13:30-14:30


Katılımcılar; Burçak Üzen, Kibar Dağlayan Yiğit, Rabia Demiroğlu Moderatör: Sezen Kayhan


Türkiye'deki kadın sinemacıları bir araya getiren, üretimlerine ve üretimlerinin izleyici ile buluşmasına destek olan ve alan açan sivil inisiyatiflerin kendi faaliyetlerini dinleyerek; dayanışmayı geliştirmenin olası yöntemleri konuşulacak.


Sinema ve TV’de Kadın: Seyirlik Nesneden Etkin Bir Özne Olmaya Giden Yol


21 Ekim Pazartesi


Yer: Feriye Sineması


Saat: 15.00-16:30


Katılımcılar; Beren Saat, Hilal Saral, Ece Yörenç


Moderatör: Gülay Afşar


Geçmişten günümüze kadının seyirlik bir nesne olarak algılanışını konuşarak; rol model kalıplarının sebepleri ile sinema ve televizyonda cinsiyet eşitliği tartışılacak.


MASTERCLASS: BRILLANTE MA MENDOZA


22 Ekim Salı


Yer: Akademi Beyoğlu


Saat: 17:00 – 18:30


Moderatör: Murat Tırpan


Bağımsız Filmler İçin Ortak Yapım Süreçleri


23 Ekim Çarşamba


Yer: Akademi Beyoğlu


Saat: 18:00 - 19:00


Katılımcılar: Cemil Yavuz (TRT), Konstantinos Kontovrakis (Yapımcı - Heretic), Halil Kardaş (Yapımcı – Film Code)


Moderatör: Jozef Erçevik Amado


Ortak yapım üzerine temel ve detaylı bilgileri örnekler üzerinden, tecrübeli isimler anlatacak.


Proje Geliştirmenin Yapısı ve İşlevi


24 Ekim Perşembe


Feriye Sineması


Saat: 13.00-14.00


Katılımcılar: Faruk Güven (TRT 12 Punto), Hugo Rosak (KVIFF, Head of Industry) Wim Vanacker (First Cut Lab)


Moderatör: Suzan Güverte


Film marketlerine neden ihtiyaç vardır? Bir proje neden geliştirme platformlarına katılır? Platformların festival stratejilerine katkıları nelerdir? sorularının ışığında, ortak yapım ve film market süreçlerini alanında uzman isimlerle konuşacağız.


Festivaller Filmleri Nasıl Seçer?


24 Ekim Perşembe


Yer: Feriye Sineması


Saat: 15:00 – 16:30


Katılımcılar: Anna Purkrabkova (KVIFF Program Coordinator) Emma Boa (Edinburgh IFF Senior Programmer), Bianca Taal (IFFR Rotterdam Programmer) Chipo Zhou (Durban IFF Artistic Director), Evgenia Tirdatova (Moscow IFF Programmer)


Moderatör: İpek Tugay


Festivaller her başvuran filmi gerçekten izliyor mu? Önemli festivalcilerin programcıları ve temsilcileriyle tanışacağımız söyleşi de konuşulmayanları konuşacağız.


Uluslararası Arthouse Stratejisine Doğru: Filmler, Sektör ve TRT


24 Ekim Perşembe


Yer: Feriye Sineması


Saat: 17:00 – 18:00


Konuşmacı: TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren


Türk ve dünya sinemasındaki fon problemi ile buna yönelik olarak TRT’nin bu sene uygulamaya koyduğu TRT 12 Punto projesi ve sinema alanındaki gelecek vizyonunu TRT Genel Müdürü İbrahim Eren anlatacak.


MASTERCLASS: KIM KI DUK


Yer: Feriye Sineması


Saat: 18:00 – 19:30


Moderatör: Emrah Kılıç


7. Boğaziçi Film Festivali, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Kurumsal İş Ortağı TRT, Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı ve Kurumsal İletişim Ortağı Türk Medya’nın destekleriyle gerçekleşiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkçe çok zengin ve eşsiz bir dil
Türkçe çok zengin ve eşsiz bir dil
Hayatımıza dokunacak dersler çıkardık
Hayatımıza dokunacak dersler çıkardık
meta name="p:domain_verify" content="4937207a7acb6213bc8d61a5f4726b65"/>