AKYAZI’DA 15 TEMMUZ RUHU TEKRAR YAŞATILDI
Reklam

AKYAZI’DA 15 TEMMUZ RUHU TEKRAR YAŞATILDI

Akyazı Kaymakamlığı ve Akyazı Belediyesi tarafından organize edilen 15 Temmuz etkinleri tüm gün süren program ile gerçekleştirildi.

AKYAZI’DA 15 TEMMUZ RUHU TEKRAR YAŞATILDI

Akyazı Kaymakamlığı ve Akyazı Belediyesi tarafından organize edilen 15 Temmuz etkinleri tüm gün süren program ile gerçekleştirildi.

AKYAZI’DA 15 TEMMUZ RUHU TEKRAR YAŞATILDI
16 Temmuz 2019 - 14:29

Tüm Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okundu…
Program protokol üyelerinin Akyazı merkez aile kabristanlığı ziyareti ile başladı. Şehitlerimiz için okunan Kuran-ı Kerimin ardından, protokol üyelerinin şehitlerimizin mezarlarına karanfil bıraktılar.
Ardından Mevlid-i Şerif ve hatim duası için Akyazı Gazi Süleyman Paşa camiine geçildi. Öğlen namazı öncesi Şehitlerimiz için okunan 251hatimin duası yapıldı.
 
Demokrasi Yürüyüşü
15 Temmuz etkinleri çerçevesinde düzenlenen milli birlik ve beraberlik Demokrasi yürüyüşüne büyük katılım sağlandı. Akyazı kapalı spor salonu önünden başlayan yürüyüşe, İlçe Protokolünün yanı sıra kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler, spor kulüpleri gibi birçok grup katılarak yürüyüşü gerçekleştirdi. Akyazı Belediyesi Mehteran ekibini öncülüğünde başlayan yürüyüş Akyazı Gazi Süleyman Paşa Camii önünde kurulan platformda önüne gelinerek Demokrasi nöbeti programına geçildi.
15 Temmuz Ruhu Tekrar Yaşanıldı
Akyazı Gazi Süleyman Paşa Camii önünde toplanan vatandaşlar Akşam namazı sonrasında Akyazı Belediyesi Mehteran ekibinin sunumu ile program başladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde canlı yayın konuşması LED ekranda dinlenmesinin ardından program akışı devam etti.
Gazi Süleyman Paşa müezzini Muhammet Eli Nalbant’ın Vatan uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim tilaveti okundu.
Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ve Akyazı Kaymakamı Yakup Güney konuşmalarında 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. Yıl anma etkinlilerinde muhteşem bir katılımla gösterdikleri ilgi için Akyazılı vatandaşlarımıza teşekkür ettiler.
Program akışı şiir dinletileri, ilahiler ve sinevizyon gösterileri ile devam etti. Asker kıyafeti giyen miniklerimizin Sakarya şiiri ve İstiklal marşımızı okurken hissiyatlarının seslerine ve gözyaşlarına yansıması tüm izleyenlere duygulu anlar yaşattı.
Saat 00:13’de tüm Türkiye’de 80 bin camide okunan sela İlçemizde ayakta dinlenmesinin ardından İlçe Müftümüz tarafından dua yapıldı. Gecenin ilerleyen saatlerine rağmen Akyazılılar doldurdukları meydandan ayrılmak istemediler. Semazen ve İlahi dinletileriyle anma etkinlikleri son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sakarya Heyeti’nden Dünya Çapında Üniversitelere teknik Ziyaret…
Sakarya Heyeti’nden Dünya Çapında Üniversitelere teknik...
TEŞEKKÜRLER AKYAZI…
TEŞEKKÜRLER AKYAZI…