ATABEK, AKŞAM GAZETESİ’NDE SAKARYA’YI...

ATABEK, AKŞAM GAZETESİ’NDE SAKARYA’YI ANLATTI

Çiğdem Erdoğan Atabek, Akşam Gazetesi’ne yaptığı açıklamada Sakaryalıların şehrine vefalı ve azimli insanların şehri olduğunu vurgu yaparak “ Sakarya, yeni Türkiye’nin lokomotifi olacaktır” dedi.

ATABEK, AKŞAM GAZETESİ’NDE SAKARYA’YI ANLATTI

Çiğdem Erdoğan Atabek, Akşam Gazetesi’ne yaptığı açıklamada Sakaryalıların şehrine vefalı ve azimli insanların şehri olduğunu vurgu yaparak “ Sakarya, yeni Türkiye’nin lokomotifi olacaktır” dedi.

ATABEK, AKŞAM GAZETESİ’NDE SAKARYA’YI ANLATTI
20 Mart 2015 - 11:19

Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakan Yardımcısı ve Ak Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Çiğdem Erdoğan Atabek, Akşam Gazetesi Muhabiri Bülent Şanlıkan’ın sorularını cevapladı. Atabek, Sakarya’nın gençlerine ve kadınlarına vurgu yaptığı açıklamalarında Sakaryalıların vefalı ve azimli insanların şehri olduğunu söyledi.

“TÜM ENERJİMİ VE ZAMANIMI SAKARYA’M İÇİN KULLANDIM”

Bizler Sakarya’ya sevdalı insanlarız. Sakarya’nın havasında barış kokusu vardır, Balkanlardan Kafkaslara, Karadenizden Akdeniz’e uzanan ecdadımızın tüm izlerini Sakarya’da bulabilirsiniz. Sakarya’da huzur vardır. O nedenledir ki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da huzur bulduğunu ifade etmiştir. Sakarya, vefanın ve mücadelenin şehridir. O nedenledir ki Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu şehrimizi ziyaret ettiğinde Sakarya “ Ayağa kalkmanın sembolüdür demiştir.

Sakarya’nın her bölgesi, her ilçesi ayrı bir zenginlik sunar. Çalışkan halkına bir nebze olsun omuz verdiğimiz her projenin Sakaryalılara dönüşlerini büyük bir mutlulukla takip etmekteyim. Malum yaşanılan depremin ardından artık onlarca yıl bu şehir kendine gelemez denilen Sakarya, şehrine vefalı ve azimli insanların Ak Parti’yle birlikte bu şehri ayağa kaldırdığını nasıl ki yaşadıysak, bugünden sonra da Yeni Türkiye’nin de lokomotifi olacağından şüphemiz yoktur. Sakarya, Yeni Türkiye’ye güç verecek. Partimin çeşitli kademelerinde görev aldığım dönemlerde de Sakarya’nın tüm meseleleriyle yakından ilgilendim. İlçe kadın kolları, İl kadın kolları başkanlıklarımın ardından Ak Parti MKYK üyeliğimde de şehrimin kazanımlarını arttırmak için milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, teşkilatlarımızla sağlam bir dayanışma içerisinde çalıştık. Sayın Bakanımız Ayşenur İslam’ın Bakanlığı döneminde de Sakarya’mız birçok alanda hizmet gördü. Ben de kendisinin Bakan Yardımcılığı görevinde bulunduğum dönemde bizzat bu çalışmalara şahit oldum, katkı sağlama onurunu yaşadım. Tüm enerjimizi ve zamanımızı Sakarya için harcadık.  Bundan sonra da görev verildiğinde Sakarya’mızın başta tarım olmak üzere, sanayisi, turizmi, sağlığı ve eğitimiyle ilgili çözüm odaklı çalışmalarıma devam edeceğim. 

İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜNÜN SOMUT ADIMLARI

Partimizin 2023 vizyon belgesinde ifade edildiği gibi “AK Parti’nin varlık sebebi adaleti ve hakkaniyeti en üst düzeyde geçerli hale getirebilmektir.” Çok şükür, bir zamanlar hayal bile edilemeyen hak ve özgürlüklere halkımızın ortaya koyduğu iradeyle sahip olduk. Ak Parti iktidarı, halkının sesine kulak veren, geçmişten beslenip geleceğe sağlam adımlarla yürüyebilen Türkiye’nin partisidir. Bizler bu partinin bir mensubu olmaktan bile şeref duyuyoruz. Kaldı ki bizim gibi inancını yaşamak isteyen ve inancı gereği başını örtmek isteyen kadınlara da haklarını teslim etmiş bir iktidardır. 

Gerek Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı ve Genel Başkanlığı döneminde gerekse de Sayın Başbakanımız ve Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu döneminde başarılı olan herkese çalışma fırsatı verilmiş, hiçbir zaman cinsiyet veya inanç ayrımcılığı yapılmamıştır. 

Sakarya da kadınlar siyasette çok etkilidir. Zira kadın kolları teşkilatlarımızla yaptığımız çalışmalar Sakarya’da ve Türkiye’de çok defa örnek gösterilmiştir. Teşkilatımızın bu denli güçlü oluşuyla İl Kadın Kolları Başkanı’yken MKYK üyeliğine seçilen ilk kişi olma şerefini yaşadım. Daha sonra da Sayın Bakanımızın uygun görmesiyle Türkiye’nin ilk başörtülü Bakan Yardımcısı görevini üstlendim.

Biz, teşkilat çalışmalarını çok iyi biliyoruz. Teşkilat ruhunu da çok iyi biliyoruz. O nedenle nasip olursa görev verildiğinde daha önceki çalışmalarımızı çok daha güçlü bir zeminde kadınlarımızla birlikte gerçekleştireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

GENÇLERİMİZ VE KADINLARIMIZ GÜÇ KATTI

Ak Parti, çok net bir duruş sergileyerek, hatta pozitif ayrımcılık yaptığını belirterek, kadınlarımızın tüm yönetim kademelerinde aktif bir şekilde çalışmasının önünü açmıştır.  Bunu kendi partisinde uygularken, aslında diğer siyasi partileri de buna zorlamıştır. Çünkü Ak Parti’de kadınların çalışmalarına bizler alışıktık; ancak birçok siyasi parti kadınlara yeteri kadar olanak tanımıyor, onların yönetimsel alanlarda etkin olmasını umursamıyordu. Bizim partimizde ise, başarılı olan, çalışkan her bir kadın partimizin her kademesinde kendisine yer bulabilmektedir. Ak Parti, kadının siyasetteki yerini aldırdığı gibi gençlerin de bu anlamda en büyük destekçisi oldu. Kadınlarımız ve gençlerimiz Yeni Türkiye’nin mimarları olacaktır.

Partimizin ortaya koyduğu 2023 vizyonu, Türkiye’yi gelecekte nerede görmek isteyişimizin de bir belgesidir. Çanakkale gibi büyük bir zaferin 100’üncü yıl dönümünü kutlarken, bize şanlı bir tarih bırakan şehitlerimizi birkez daha rahmetle ve şükranla anıyorum. Türkiye, zorlu yollardan bugünlere gelmişken, hiçbir oyuna, hiçbir saldırıya kayıtsız kalmadık, kalmayacağız. Yeni Türkiye, dünden daha güçlü olacak. Bunun yolu ise Haziran seçimlerinden geçiyor. Yeni Türkiye’nin oluşmasında yeni anayasayı hazırlayabilmek için başta Sakaryalıların olmak üzere Türkiye’nin güçlü iradesine bir kez daha sesleniyorum: “Hep Birlikte Yeni Türkiye” 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sayın Erdoğan ‘Açları doyurun
Sayın Erdoğan ‘Açları doyurun
Kızılay’ın 153 yıllık İyilik Hareketi Beyoğlu’nda fotoğraflarla sergileniyor
Kızılay’ın 153 yıllık İyilik Hareketi Beyoğlu’nda...