Reklam
Başkan Özen, Muhtarlarla Buluştu

Başkan Özen, Muhtarlarla Buluştu

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, “Muhtarlar Buluşması” programı kapsamında Sapancalı muhtarlarla bir araya geldi. Başkan Özen, üstlendikleri görevi bir emanet olarak gördüklerini ve bu emaneti şehrin menfaatleri doğrultusunda kullanmak zorunda olduklarını hatırlattı.

Başkan Özen, Muhtarlarla Buluştu

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, “Muhtarlar Buluşması” programı kapsamında Sapancalı muhtarlarla bir araya geldi. Başkan Özen, üstlendikleri görevi bir emanet olarak gördüklerini ve bu emaneti şehrin menfaatleri doğrultusunda kullanmak zorunda olduklarını hatırlattı.

Başkan Özen, Muhtarlarla Buluştu
13 Şubat 2020 - 22:23

Birlik ve beraberlik içinde Sapanca için hizmet üreteceğiz Vatandaşların devletle ilk temas noktası olan mahalle muhtarları ile istişare toplantılarına büyük önem veren Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, tüm muhtarların sorun ve taleplerini tek tek dinledi. Toplantıda konuşan Başkan Özen, “Emanet olarak gördüğüm bu görevi en güzel şekilde yapmak adına aşkla, şevkle, canla, başla çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Evet, ihtiyaçlar sınırsız, buna karşın kaynaklarımız sınırlı. Bir plan dahilin de, öncelikleri belirleyerek muhtarlarımızla işbirliği içinde çalışacağız. Muhtarlarımızın talep ve önerilerinin çözüme kavuşturulacağına, birlik ve beraberlik içinde Sapanca için hizmet üreteceğimizi inanıyorum Yol, altyapı, gibi benzeri düzenlemeler birinci önceliğimiz. Öncelikleri yapmak için gayret içinde ekip arkadaşlarımla birlikte çalışıyoruz. Yol ve altyapıyı sorunun hizmet süremizde bitirmek istiyoruz. Şuana kadar yapılan üst yapı çalışmalarında en ihtiyaçlı yukarı kısımlara yapılması önem verdik” diye konuştu. Günü kurtarmak adına değil, geleceği düşünerek planlama yapıyoruz. Dünya genelinde yaşanan ekonomik darboğaz, terörle mücadele ve çevre ülkelerde yaşanan çatışma ortamına rağmen Türkiye’nin dimdik ayakta durduğunu hatırlatan Başkan Özen, yatırımların bir miktar etkilenmesine rağmen bu konjonktürde bile Türkiye’de sağlık, eğitim, ulaşım ve altyapı gibi birçok alanda önemli yatırımlar yapıldığını kaydetti. Başkan Özen, “Yapılan çalışmalarımızı ve projelerimizi günü kurtarmak adına değil, geleceği düşünerek planlıyoruz. Sizlerden gelen talep, öneriler bizlerin yol haritasını belirlemesinde çok önemli” dedi. Kısa sürede Sapanca’da elektrik tellerinin yerin altına alınacağı ve ilçeye yakışan, modern görünüm sağlanacağını aktaran Başkan Özen. “ İlçemiz için hizmete talip olduk ve ilçe halkımız için ve turizm için planlamalarımızı hayata bir bir geçirmeye başlıyoruz. İlçe giriş ve çıkışlarına Sapanca’ya özgü karşılama takları kısa süre içinde yerleştirilecek. Yeni yapılan parklarımız sıradan parklar değil, çocukların hayal güçleriyle oyunun bir arada olacağı yapıda olacak. Yarı olimpik havuzumuzu sezon sonunda inşallah halkımızın hizmetine sunulacak” dedi. Başkan Özen, toplantıda eğitimden, sosyal hizmetlere, yol-asfalt çalışmalarından, park ve bahçelere, kültürel etkinliklerinden, spora Sapanca’da gerçekleştirilen hizmetleri ve bundan sonra yapmayı planladıkları projeleri anlattı ve hazırlanan kısa film muhtarlara sunuldu. Toplantıya katılan SASKİ Sapanca Müdürü Bilal Habeş Çomaklı, Uzunkum’dan Yanık Mahallesine kadar alanı içine alacak şekilde yeni yapılacak şebeke ile kayıp kaçağın minimuma düşürüleceği bilgisini muhtarlara verdi. Konuşmaların ardından köy ve mahalle muhtarları tek tek istek ve önerilerini dile getirdi ve daire müdürleri tarafından gerekli notlar alınarak, çözümleri noktasında bilgilendirmelerin yapılmasıyla toplantı son buldu. Toplantıya mahalle ve köy muhtarlarının eksiksiz katılım sağladığı gözlendi.

Birlik ve beraberlik içinde Sapanca için hizmet üreteceğiz


Vatandaşların devletle ilk temas noktası olan mahalle muhtarları ile istişare toplantılarına büyük önem veren Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, tüm muhtarların sorun ve taleplerini tek tek dinledi. Toplantıda konuşan Başkan Özen, “Emanet olarak gördüğüm bu görevi en güzel şekilde yapmak adına aşkla, şevkle, canla, başla çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Evet, ihtiyaçlar sınırsız, buna karşın kaynaklarımız sınırlı. Bir plan dahilin de, öncelikleri belirleyerek muhtarlarımızla işbirliği içinde çalışacağız. Muhtarlarımızın talep ve önerilerinin çözüme kavuşturulacağına, birlik ve beraberlik içinde Sapanca için hizmet üreteceğimizi inanıyorum Yol, altyapı, gibi benzeri düzenlemeler birinci önceliğimiz. Öncelikleri yapmak için gayret içinde ekip arkadaşlarımla birlikte çalışıyoruz. Yol ve altyapıyı sorunun hizmet süremizde bitirmek istiyoruz. Şuana kadar yapılan üst yapı çalışmalarında en ihtiyaçlı yukarı kısımlara yapılması önem verdik” diye konuştu.


Günü kurtarmak adına değil, geleceği düşünerek planlama yapıyoruz.


Dünya genelinde yaşanan ekonomik darboğaz, terörle mücadele ve çevre ülkelerde yaşanan çatışma ortamına rağmen Türkiye’nin dimdik ayakta durduğunu hatırlatan Başkan Özen, yatırımların bir miktar etkilenmesine rağmen bu konjonktürde bile Türkiye’de sağlık, eğitim, ulaşım ve altyapı gibi birçok alanda önemli yatırımlar yapıldığını kaydetti. Başkan Özen, “Yapılan çalışmalarımızı ve projelerimizi günü kurtarmak adına değil, geleceği düşünerek planlıyoruz. Sizlerden gelen talep, öneriler bizlerin yol haritasını belirlemesinde çok önemli” dedi. Kısa sürede Sapanca’da elektrik tellerinin yerin altına alınacağı ve ilçeye yakışan, modern görünüm sağlanacağını aktaran Başkan Özen. “ İlçemiz için hizmete talip olduk ve ilçe halkımız için ve turizm için planlamalarımızı hayata bir bir geçirmeye başlıyoruz. İlçe giriş ve çıkışlarına Sapanca’ya özgü karşılama takları kısa süre içinde yerleştirilecek. Yeni yapılan parklarımız sıradan parklar değil, çocukların hayal güçleriyle oyunun bir arada olacağı yapıda olacak. Yarı olimpik havuzumuzu sezon sonunda inşallah halkımızın hizmetine sunulacak” dedi.


Başkan Özen, toplantıda eğitimden, sosyal hizmetlere, yol-asfalt çalışmalarından, park ve bahçelere, kültürel etkinliklerinden, spora Sapanca’da gerçekleştirilen hizmetleri ve bundan sonra yapmayı planladıkları projeleri anlattı ve hazırlanan kısa film muhtarlara sunuldu. Toplantıya katılan SASKİ Sapanca Müdürü Bilal Habeş Çomaklı, Uzunkum’dan Yanık Mahallesine kadar alanı içine alacak şekilde yeni yapılacak şebeke ile kayıp kaçağın minimuma düşürüleceği bilgisini muhtarlara verdi. 


Konuşmaların ardından köy ve mahalle muhtarları tek tek istek ve önerilerini dile getirdi ve daire müdürleri tarafından gerekli notlar alınarak, çözümleri noktasında bilgilendirmelerin yapılmasıyla toplantı son buldu.   Toplantıya mahalle ve köy muhtarlarının eksiksiz katılım sağladığı gözlendi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SGK Köprülü Kavşağı için çalışmalar başladı
SGK Köprülü Kavşağı için çalışmalar başladı
Okulların Açılma Zamanı
Okulların Açılma Zamanı