BİR ŞEYLER OLMUŞ OLAMAZ MI ?

BİR ŞEYLER OLMUŞ OLAMAZ MI ?

Saadet Partisi Sakarya İl başkanı Hasan Zengin Sakarya’nın gündemine dair yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

BİR ŞEYLER OLMUŞ OLAMAZ MI ?

Saadet Partisi Sakarya İl başkanı Hasan Zengin Sakarya’nın gündemine dair yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

BİR ŞEYLER OLMUŞ OLAMAZ MI ?
14 Ekim 2021 - 16:57

Zengin kendisine karşı yapılan eleştirilere karşı isim vermeden cevap verdi. Ayrıca Sakarya’nın gündemini etkileyecek iddialarda bulundu. Sakarya’nın belediye hizmet anlayışının eksik ve yanlış olduğunu vurgulayan Zengin, ilerleyen zamanlarda Milli Görüş Belediyeciliğinde bu şehre nasıl hizmet edebiliriz bunların çalışmalarını ve projelerini önce yöneticilerimize ve değerli basınımız ile paylaşacağız.” Dedi. 


BİR ŞEYLER OLMUŞ OLAMAZ MI?

Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Zengin, sözlerine şöyle devam etti:” Belediyelerde ve genel siyasette Saadet Partisi ve Onun Davasına kimse ne kılıf nede görev biçemez. Milli görüş geleneğinin bize öğrettiği hakkı haykırmak, Şerre fren ve hayra motor olmaktır. Toplumda karşılığı kalmamış kişi ve kurumlara söylenecek bir sözümüz yoktur. Bu konuyu kapatalım ve gerçek gündemimize dönelim. Gündemimiz Sakarya Şehri ve şehirde yaşayan hemşerilerimize yapılan hizmetler  ve yapılmayan hizmetlerdir. Onun haricinde bir şeyler olmuşçu ile hiç bir şey olmamışçı hatta hiçbir şey yapmamışçı ile bu şehre ve sakinlerine hizmet gelmedi gelemez de!

KISIR TARTIŞMALAR YERİNE NASIL HİZMET EDERİZ? BUNLARI KONUŞALIM

 Bizim gündeme getirmek istediğimiz yapılan yanlış işler, yapılmayan işler, yapılması gereken hizmet ve geciken hizmetlerdir. O kadar çok eksiklik yanlışlık ve sorundan bahsettik ama ne yazık ki sadece iki kelimeye takıldılar. Çalıyorlar, usulsüzlük yapıyorlar. Örnek vererek izah etmeye çalıştım ama ne yazık ki sözlerim çarpıtılmaya, farklı şekilde gündeme getirilmeye ve yanlış anlamalara neden oldu. Hatta başlığı değiştirilip farklı şekilde medyada yayınlandı. Size bir sorum olacak, bir çalışanın normal şartlarda 5 birim mal üretmesi gerekirken, işi savsaklayıp farklı nedenler ile 4 birim mal üretse, bu çalışan işverenin 1 birim malını çalmış olmaz mı? Bir belediye başkanı yapması gereken işleri yapmayıp, belediyenin ya da herhangi bir kurumun bütçesini gereksiz yatırımlara çekerse bunun adı nedir? Kısır tartışmalar ile gündemi meşgul etmeyelim şehrimize hep birlikte hizmet getirelim.

YÜCE İŞÇİ, SAKARYA HALKI İŞVERENDİR

Bizim anlayışımıza göre, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce Beyefendiyi ve tüm belediye başkanlarını, Sakarya Halkı 31 Mart 2019’da bu şehre hizmet etmesi için işe aldı başkanlık yapsın diye değil. Yani burada Sayın Yüce işçi, Sakarya Halkı ise işveren konumundadır. Üretmesi gereken saat başı birimi üretmesi gerekmektedir. Bizim hizmet anlayışımız bu şekildedir. Tepeden bakan siyaset anlayışı buna itiraz edebilir ama biz bu şekilde düşünmeye devam edeceğiz.

BU RESİM HASTALIĞI NEDİR?

Sakarya’da Ekrem Yüce Cumhuriyetimi kuruldu? Bakın şunu söylemem gerekiyor bu resim hastalığı nedir? Sakarya Büyükşehir Belediyemize bağlı bütün kurumlarda 3 resim görüyoruz neredeyse her odada her yerde. Bir Mustafa Kemal Atatürk iki Sayın Cumhurbaşkanımız ve  SBB Başkanı Sayın Yüce. Sokaklarda yürürken ya da vasıta ile geçerken şehrin her yanında Sayın Yüce’nin fotoğrafları var. Bazı işleri öne çıkarmak için bu yapılabilir bir şey olsa da, şu anki durumun çok komik ve saçma bir anlayış olduğu ortadadır. Aklı başında biri yok mu çıkıp ta ya “bu nedir niye her yere kendi resmini koyduruyorsun”  demiyor. Akıl alır gibi değil. Hayretler içindeyim. Tabiri caizse bir değil yüz yaşıma daha girdim.

İşe alınan personel unutulup tekrar yeni personel mi alınıyor?

SASKİ su ücretinin yaklaşık iki katına yakın son yerel seçimlerden sonra zam yapıldı. Sakarya suya en kolay ulaşan illerden biri hatta toprağa kazma vursanız su çıkıyor bu şehirden. Sayıştay raporunu öne sürdüler bunu ilk dillendirdiğimde Sayıştay SASKİ’nin zarar ettiğini suyun daha pahalı satılması gerektiğini yazmış. Bakın Sakarya büyükşehir Belediyesi’nde en büyük sorunlardan biri personel politikasıdır. 2019 yerel seçimlerinden bu yana 2000’ne yakın işçi ve memur alınmıştır. Bunun yanında uzmanlık kadrosuna çekilen 100’e yakın memur vardır. Bunların maliyetini hesaplarsanız zaten açığı kapatır. Yani şunu sormadan edemiyorum Ekrem Bey işe istihdam edilen kişileri unutup almadık zannederek tekrar adam mı alıyor?

ADASU HES’İ SATMAYI UNUTUN AKLINIZDAN BİLE GEÇİRMEYİN!

Çok ciddi kaynaklardan aldığımız bir duyum var. Aklınızdan bile geçirmeyin sakın sakın sakınADASU HES’in yani Sakarya Nehri üzerine kurulan hidroelektrik santralinin satışı üst yönetim tarafından konuşuluyor. Henüz resmi bir girişim olmasa da bunu bir daha sakın konuşmayın. Var gücümüzle buna karşı çıkarız. Gerekirse hidroelektrik santralinin yanında yatarız, orada mitingler düzenleriz. Bu şehre bu ihaneti yaptırmayız. SASKİ bünyesi altında çalışan HES yılda ortalama 45 Milyon Kilowatt enerji üreterek her yıl 8 Milyon lira tasarruf sağlıyor. HES enerji ürettikçe şehrimiz kazanıyor. Sakarya Nehri’nin ekolojik dengesine de olumlu katkılar sağlayan HES, nehrin akış dengesi düzenlenirken, 60 kilometre uzunluğundaki bölümü de katı atıklardan temizleniyor. Bu şehir için HES altın yumurtlayan bir tavuktur. Bu tavuğu kestirmeyiz. Bu şehrin geleceğini çaldırmayız, sattırmayız. Bu yatırımı yapanları bir kez daha tebrik ediyor mevcut yönetimden de bunları satmasını değil bunun gibi yatırımlar yapmasını bekliyoruz. Var gücümüzle bu yatırımları desteklemeye de hazırız. Sayın Yüce ADASU HES’i satmayı unutun aklınızdan bile geçirmeyin! Zaten en iyi yaptığınız iş unutmak. Bunu da unutun. Üreten hazır bitmiş projeyi satmak yerine üreten proje yapın. ADASU HES kırmızıçizgilerimizden biridir. Asla ve asla sattırmayız!   

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Esentepe’ye Alternatif Bağlantı Yolu
Esentepe’ye Alternatif Bağlantı Yolu
Tekvando şampiyonu Tekin, madalyasını Başkan Aygündüz’e getirdi
Tekvando şampiyonu Tekin, madalyasını Başkan Aygündüz’e...