Reklam
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı...

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Demirtaş’tan Vali Nayir’e Ziyaret

Bir dizi ziyaret ve temaslar çerçevesinde İlimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret etti.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Demirtaş’tan Vali Nayir’e Ziyaret

Bir dizi ziyaret ve temaslar çerçevesinde İlimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret etti.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Demirtaş’tan Vali Nayir’e Ziyaret
07 Aralık 2019 - 10:05

“Sakarya İle Gönül Bağımız Var”

TÜVASAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. İlhan Kocaarslan, SASKİ Genel Müdürü Dr. İlyas Demirci, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nedim Arsal’ın da eşlik ettiği ziyarette Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, misafirperverlikleri için Sayın Valimize teşekkür ederek, “Öğrencilik yıllarım Sakarya’da geçtiğinden dolayı burayla bir gönül bağımız bulunuyor. O dönem İTÜ’ye bağlı bulunan Sakarya Mühendislik Fakültesinden mezun oldum. Özellikle yaşadığı büyük depremleri de göz önüne alırsak, Sakarya mesleki olarak da benim daima yakından takip ettiğim kentlerdendir.

Bunun yanı sıra Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Başkanlığını yürütmemiz hasebiyle akraba topluluklarının yoğun olarak yaşadığı şehrimizde, Birlik üzerinden farklı faaliyetlerimiz de bulunuyor. Deprem sonrası inşa edilen yapılarla ilgili Sayın Valimizle işbirliği içerisinde çalışmalarımız da oldu. Sakarya ile hiçbir zaman irtibatımızı kesmedik. Bu güzel kentin gelişmesi açısından bizlerden beklenen ne varsa katkı vermeye hazırız” dedi.

“Bakanlığımızın İlimizdeki Çalışmaları Çok Önemli”

Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş’ı karşılayarak İlimizde ve Valiliğimizde ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Yeni Hükümet Sistemi ile birlikte Bakanlığımızın Milli Emlak Genel Müdürlüğünü de bünyesine katarak güçlü bir yapılanma içerisine girdiğini görüyoruz. Bakan Yardımcımız ile birlikte yine alanında uzman üst düzey yetkililerinin ziyaretleri bizleri de her alanda cesaretlendiriyor. Bu tür ziyaretler İlimiz adına yapılacak çalışmaların istişare edilmesi açısından da kıymetlidir. Deprem ve afet riskine tabi Sakarya gibi büyük bir kentte, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yaptığı çalışmalar fazlasıyla önem arz ediyor.

Bununla birlikte Sayın Bakan Yardımcımızın büyük bir sivil toplum hareketlerinden olan Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Başkanlığını yürütmesinin, özellikle yerel yönetimlerle işbirliğinin geliştirilmesine, sorunların da hızlı ve doğru bir şekilde çözülmesine yardımcı olacağını düşünüyoruz”diye konuştu.

Sohbet havasında geçen ziyarette İlimizin genel durumu ve yapılan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde de bulunuldu.

“TDMMB Sakarya Şubesi Açıldı”

Ziyaret sonrası bugün açılışı gerçekleştirilen Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Sakarya Şubesini ziyaret eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Birlik üyelerine hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ak, TÜVASAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. İlhan Kocaarslan, SASKİ Genel Müdürü ve aynı zamanda Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Sekreteri olan Dr. İlyas Demirci, Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever’in de bulunduğu ziyarette Vali Ahmet Hamdi Nayir, Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş’ın imzaladığı yetkilendirme belgesini aynı zamanda TDMMB Yönetim Kurulu üyesi olan Sakarya Şube Başkanı Ethem Yıldırım’a verdi.

“Önemli Çalışmalar Yapılacağına İnanıyoruz”

Böylesi önemli bir kuruluşun İlimiz adına önemli çalışmaları olacağına inandıklarını belirten Vali Nayir, “Her ne kadar daha önceleri çeşitli programlar yapılsa da, Birliğin faaliyetleri İlimizde daha yeni başlıyor. İnşallah bugüne kadar yapılanların üzerine burada da büyük başarılar eklenecektir. Bu güzel birlik ve beraberlikten ülkemiz adına, İlimiz adına, Türk Dünyası adına, hatta insanlık adına da büyük gayretler ve başarılar bekliyoruz” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Telafi Eğitimi Son Testin Canlı Soru Çözümleri TV 264 ve Youtube Kanalında
Telafi Eğitimi Son Testin Canlı Soru Çözümleri TV 264 ve Youtube...
SAKARYA’DA ANIZ YAKIMANA BAŞLANMASI ÜZERİNE, BAŞKAN KELEŞ’TEN ÖNERİ GELDİ
SAKARYA’DA ANIZ YAKIMANA BAŞLANMASI ÜZERİNE, BAŞKAN...