Reklam
ERENLER YAŞAM MERKEZİ NEDEN BÜYÜKŞEHİR’E...

ERENLER YAŞAM MERKEZİ NEDEN BÜYÜKŞEHİR’E DEVREDİLDİ?

Özgür PAŞAALİOĞLU’nun basın açıklaması

ERENLER YAŞAM MERKEZİ NEDEN BÜYÜKŞEHİR’E DEVREDİLDİ?

Özgür PAŞAALİOĞLU’nun basın açıklaması

ERENLER YAŞAM MERKEZİ NEDEN BÜYÜKŞEHİR’E DEVREDİLDİ?
14 Ekim 2019 - 14:53

2 Mart 2019 yılında açılan Erenler YAŞAM MERKEZİ’nin açılış gününü hatırlayanlar,  Erenler’e spor, dinlenme ve eğlence merkezinin adresini kazandırdık diyerek propaganda yapıldığını unutmamışlardır.


Yok, yok bu yaşam merkezinde diyerek övündüler, ballandıra ballandıra anlatıldı ve Erenler halkından oy istendi.


Yaşam Merkezinde her şey vardı onlara göre, içerisinde bulundurduğu gerek spor, eğlence, gerek dinlenme alanları ile vatandaşların yaşam standartlarını yükseltecek,yarı olimpik yüzme havuzu, tırmanma duvarı, sauna, hamam, tuz odası, fitnes salonu, sentetik buz pisti, squash duvar tenisi, çocuk eğlence dünyası ve kafeterya gibi birçok eğlence ve spor alanları bulunuyor denmişti.


Maalesef bir yıl olmadan Erenler halkının olmaktan çıkan, Belediyenin çalıştıramam, işletme masrafları çok fazla diyerek kiraladığı ve devrettiği Yaşam Merkezi’nden ERENLER HALKI DAHİ ÜCRETSİZ FAYDALANAMAYACAK. 


Hatırlatmak isteriz Büyük Şehir Belediye Başkan adayı iken Sayın Ekrem Yüce açılış günü  dönemin Erenler Belediye Başkanını kucaklayarak havuza atma şakası yapmıştı ve o fotoğraf karesi hayli gündem olmuştu. 


Erenler halkı adına soruyoruz;


*Devir anlaşması o günlerde mi yapılmıştır?


*Yaşam Merkezinin yapımın gerçek maliyeti nedir? Yaklaşık 20 milyon TL’lik maliyet öngörüldüğünde neredeyse belediye borcunun üçte birine denk geldiği doğru mudur?O halde Erenler halkının parasıyla borçlanarak yapılan bu tesisten neden ERENLER HALKI ve 18 yaşına kadar olan GENÇLERİMİZ ücretsiz faydalanamıyor?


*Erenler Yaşam Merkezi ne kadar bedel ile Büyükşehir’e devredilmiştir?


*Sakarya Büyük Şehir Belediyesi Erenler Halkı adına yapılan yaşam merkezine ne yapacaktır?


*Bir Belediyenin bir tesisi çalıştıramam diyebilme lüksü olabilir mi? Belediyecilik anlayışı yönetmeyi ve çalıştırmayı gerektirmez mi? Halk sizlere devredin burayı diye mi oy verdi? Devir konusunda Erenler halkının görüşleri alındı mı?


*Burası bir ticarethane değil ise neden ERENLER halkına ve öğrencilere bu tesis ücretsiz değildir? Halkçı belediyecilik anlayışı bunu gerektirmez mi?


Erenler Yaşam Merkezi bir Belediyenin tüm imkânları kullanılarak yapılmış, İlçe Belediyesi Borçlandırılmış sonra ise anlamsız gerekçeler ile  kiralanmış ve devredilmiştir. Yurttaşlarımız merak ettiği birçok soru vardır. Erenler Belediyesi’nin bu tesisi çalıştırma imkanı varken, Yeni Belediye Başkanının ilk icraatlarından biri neden Yaşam Merkezini devretmek olmuştur.  Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyeleri olarak konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna sunarız.

 

Cumhuriyet Halk Partisi 

Erenler Belediye Meclis Üyesi

Özgür PAŞAALİOĞLU


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
153 çağrı merkeziyle 55 bini aşkın talep çözüme ulaştı
153 çağrı merkeziyle 55 bini aşkın talep çözüme ulaştı
Kılıçdaroğlu’ndan Son Dakikada Btp’ye Fikir Suikastı
Kılıçdaroğlu’ndan Son Dakikada Btp’ye Fikir Suikastı