Reklam
Reklam
“Esnafımız Ekonomik Sıkıntıdan Nöbetleşe...

“Esnafımız Ekonomik Sıkıntıdan Nöbetleşe Çay Demliyor”

Seçim çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Serdivan İlçe Başkanı Zafer Kazan gündüz Serdivan esnafını dolaşırken, akşamları da Serdivan’ın farklı mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geliyor.

“Esnafımız Ekonomik Sıkıntıdan Nöbetleşe Çay Demliyor”

Seçim çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Serdivan İlçe Başkanı Zafer Kazan gündüz Serdivan esnafını dolaşırken, akşamları da Serdivan’ın farklı mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geliyor.

“Esnafımız Ekonomik Sıkıntıdan Nöbetleşe Çay Demliyor”
31 Ocak 2019 - 16:25

İNSANLAR ÇOK DOLU
Seçim çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Serdivan İlçe Başkanı Zafer Kazan gündüz Serdivan esnafını dolaşırken, akşamları da Serdivan’ın farklı mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geliyor. Bu kapsamda hayvan pazarı ve bağlar caddesi civarındaki esnafı ziyaret eden Kazan bir taraftan projelerini anlatırken bir taraftan da esnafın dertlerini dinliyor. Esnafın krizden şikayetlerini dinlemekten projelerini anlatmaya zaman bulmakta zorlandıklarını ifade eden Kazan, “insanlar çok dolu. Bir dokunuyoruz, bin ah işitiyoruz. Ziyaret ettiğimiz esnaflarımızın kimisi siftah yapmadan günü kapattığını anlatırken, kimisi faturalarını ödeyemediğinden her gün bir başka esnaf arkadaşlarının elektriğinin kesildiğine şahit olduklarını üzülerek anlatıyor” dedi.
 
ESNAF KRİZ İLE BAŞBAŞA
Esnafın ekonomik krizle mücadelede tek başına bırakıldığını gözlemlediklerini belirten Zafer Kazan, “esnafımız krizle baş edebilmek için kendince çözümler arıyor. Ziyaret ettiğimiz bir dükkanda, bir esnaf arkadaşımız komşu arkadaşlarla bir araya gelerek elektrik tasarrufu yapabilmek için 4-5 dükkan çayı sırayla demlemeye karar verdiklerini anlattı. Esnafımızın geldiği nokta budur. Maalesef esnafımız krizle mücadelede yalnız başına bırakılmış” dedi.
 
PAZAR YERİ VE ÜCRETSİZ SERVİS
“İlk icraatlerimizden biri Yazlık’da modern bir Pazar yeri inşa etmek olacak"
 
Gündüz esnaf ziyaretlerinin ardından Orta Mahalle’de vatandaşlarla bir araya gelen Zafer Kazan, vatandaşların sorunlarını dinledi. Bölgedeki vatandaşlar mahallede bir sağlık ocağı dahi olmadığından yakınırken, mahallenin yüzde 30’unda hala doğalgaz alt yapısı bulunmadığından şikayet ettiler. Serdivan’ın en uçtaki mahallelerinden biri olan Orta Mahalle’nin yetersiz yağmur suyu giderleri, yanmayan sokak lambaları, bir pazar yerinin dahi olmaması nedeniyle adeta kaderine terkedilmiş bir görüntüde olduğunu söyleyen vatandaşlar yeterli hizmet alamamaktan memnuniyetsizliklerini ifade ettiler. Civarda yapılan uygulamalarda görüşlerinin alınmadığını da söyleyen vatandaşlar DSİ’nin yaptığı Gökçeören bataklığının ıslah çalışması sonrası sulama suyu konusunda ciddi sıkıntı çekmekten endişe ettiklerini belirttiler.
 
Buluşma esnasında vatandaşın sıkıntılarını dinleyen CHP Serdivan Belediye Başkan Adayı Zafer Kazan, Pazar yeri probleminin sadece Orta Mahalle’nin değil, Köprübaşı ve Vatan Mahalleleri ile birlikte Yazlık Bölgesi’nin genel problemi olduğunu bildiklerini söyledi. “Belediyeyi aldığımızda ilk icraatlerimizden biri Yazlık bölgesini modern bir Pazar Yeri’ne kavuşturmak olacak” diyen Kazan Pazar yerini inşa etmekle kalmayacak, özel otomobil sahibi olmayan vatandaşlarımızı düşünerek bu Pazar yerinden Yazlık’taki 3 mahalleye, pazarın kurulduğu günlerde ücretsiz hizmet verecek servis araçları koyacaklarını anlattı.
 
KIRSAL KALKINMA BÜROSU
Bölgedeki alt yapı ve aydınlatma sorunlarının farkında olduklarını belirten Kazan, “aydınlatmasından, çocuk parklarına ve bölgedeki temel ihtiyaçlardan biri olan çocuk kreşlerine kadar, belediyeyi kazandığımız takdirde tüm Yazlık bölgesini bambaşka bir çehreye kavuşturacaklarını ifade etti.” Orta Mahalle’de hala çok sayıda tarımla geçinen vatandaşın da olduğunu bildiklerini ifade eden Kazan’ın kuracaklarını anlattığı Kırsal Kalkınma Bürosu ve Köylü Pazarı’nı vatandaşlar ilgi ile dinledi. En büyük desteği Orta Mahalle gibi Serdivan’ın en çok ihmal edilen bölgelerinden beklediklerini anlatan Kazan, “Her yerde söylediğimi burada da tekrar etmek istiyorum. Aldığınız hizmetten memnun değilseniz, sandıkta gücünüzü gösterin, değiştirin” diyerek mahallelilere veda etti.
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanlara çiçekli kutlama
Kahramanlara çiçekli kutlama
“Başkan Sarı Karayolları Çalışmalarını İnceledi”
“Başkan Sarı Karayolları Çalışmalarını İnceledi”