Reklam
İYİ Parti Erenler ilçe Başkanı Şemsettin...
Reklam

İYİ Parti Erenler ilçe Başkanı Şemsettin DUMAN Erenler Belediyesi Başkanı Fevzi KILIÇ'a soruyor;

Şimdi Erenler Halkı adına Soruyoruz;

İYİ Parti Erenler ilçe Başkanı Şemsettin DUMAN Erenler Belediyesi Başkanı Fevzi KILIÇ'a soruyor;

Şimdi Erenler Halkı adına Soruyoruz;

İYİ Parti Erenler ilçe Başkanı Şemsettin DUMAN Erenler Belediyesi Başkanı Fevzi KILIÇ'a soruyor;
15 Ekim 2019 - 12:49

Sayın KILIÇ;


2014 yılında imzalanan kentsel dönüşüm protokolü ile başlatılan 1.Etap olan 12.12.2014 tarihinde ihaleye çıkardığınız ve 28.440.000.00TL ile 09.01.2015 tarihinde sözleşme imzaladığınız 12 blok 280 daire ve devamında 2.Etap 1 kısım 03.11.2016 tarihinde ihale ettiğiniz 18.744.000.00TL karşılında sözleşme imzaladığınız 34 dönüm üzerine 60 adet dubleks ve 84 adet tripleks daire ile mevcutta biten projeler bunlar 


Şimdi Erenler Halkı adına Soruyoruz;

1.ETAP :

*Biten 12 blok 280 daireden elinizde kalan kaç dairedir ?

*Binaların Temellerine yapılan izolasyonun yetersiz ve bilinçsizce yapılmasından kaynaklı olarak    

   bodrum katlara su bastığı doğrumu?

*Dairelerin içinde kullanılan malzemeler T.S.E. li ve onaylımıdır?

*Kentsel dönüşüm Bakanlık kararı ile Sakarya da Sonlandırıldı mı?


Daireleri verdiğiniz hak sahipleri dairelerine girmeden sıkıntılar başladığının bilgisi tarafımıza geldi birçok kez bunu dile getirdik hatta İYİ Parti Genel Başkan Yardımcımız ve Sakarya Millet Vekilimiz Sayın Ümit DİKBAYIR ile orada bir toplantı tertip edip insanları dinledik.

İnsanların yerlerini alıp karşılığında 5 katlı dairelere yönlendirdiniz ve birde üstüne borçlandırdınız bizlerin kentsel dönüşümde mantığımız yerinde dönüşümden yanadır. Bitirdiğiniz 1.Etap projede yüklenici firmaya çevre duvarlarını dahi yaptıramadınız hak sahipleri bastırdığında sözleşmede yok gibi bir şeyle karşılaştılar. KENTSEL DÖNÜŞÜME DEVAM ETME ŞANSIMIZ YOK DİYORSUNUZ Fakat Hak sahiplerinden alınan yerlerin tasfiyesi ile alakalı yazı gönderiyorsunuz ne yapacaksınız boşaltıp mevcut oturanlarla konuşup kiraya vermeyi deneseniz daha mantıklı olmaz mı zaten Kentsel dönüşüme devam edemiyorsunuz insanları tasfiye edip yerleri satacak mısınız. Kentsel Dönüşüm adında milletten yer toplayıp mevcut biten projelerden daire sunuyorsunuz ne yaptığınızı anlamakta zorlanıyoruz devam etmeyeceğiniz proje için hala neden insanlardan yer topluyorsunuz.


2.Etap 1. Kısım:

Yaptığınız Nehir Konakları Projesinde bulunan 60 adet dubleks ve 84 adet tripleks daireden satış yapamıyorsunuz neden biliyor musunuz!

Çünkü Öncelikle roman kardeşlerimizin sorunlarını çözmediniz o bölgedeki sıkıntıyı gidermeden satamazsınız. Roman kardeşlerimiz ile alakalı proje hayata geçirilmeli ve ne gerekiyorsa onları üzmeden sıkıntılarını ve problemlerini çözmelisiniz  o bölgenin ıslahını sağladıktan sonra satışları yapabilirsiniz. Bu projeye Başlarken neden bunları düşünerek hareket etmediniz Erenler halkı sizlere yetkiyi verirken belediye bütçesini ve parasını hoyratça kulanın diye vermedi benim adıma en iyisi en güzelini yap bana hizmet et diye verdi.  

Belediyecilik çöp toplamak, parke yapmak, yol temizlemek ve para toplama merkezi değildir ki zaten bunları da tam manası ile yapamıyorsunuz Belediyecilik soysa hizmettir ilçene bağlı olan insanların refahı,  rahatı ve huzuru için çalışmaktır. Her yazımda söylediğim gibi Sayın başkan ben Yeniyim diyemez aynı siyasi parti mensubusunuz doğal olarak eski başkan da diyemezsiniz.


Sayın KILIÇ Hala insanlara evlerine çivi dahi çakmasına izin vermiyorsunuz bu süreç daha ne kadar devam edecek dedi.
İYİ Parti Erenler ilçe Başkanlığı 

             İlçe başkanı 

      Şemsettin DUMAN


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sepaş Enerji, Devler Liginde İlk 100’de
Sepaş Enerji, Devler Liginde İlk 100’de
KAN VER HAYAT KURTAR
KAN VER HAYAT KURTAR