Reklam
İYİ Parti Erenler ilçe Başkanı Şemsettin...
Reklam

İYİ Parti Erenler ilçe Başkanı Şemsettin Duman Soruyor:

Erenler Belediye Başkanı Sayın Fevzi KILIÇ;

İYİ Parti Erenler ilçe Başkanı Şemsettin Duman Soruyor:

Erenler Belediye Başkanı Sayın Fevzi KILIÇ;

İYİ Parti Erenler ilçe Başkanı Şemsettin Duman Soruyor:
20 Ekim 2019 - 17:20

İKİNCİ ÜNİVERSİTE

 

Erenler’e kurulması planlanan ve SUBÜ ( Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi )’ninde sıcak baktığı ikinci üniversite ile ilgili araştırmalarımız neticesinde alan ve yer temini konusunda sıkıntılar olduğu bilgisine ulaştık. Bizler Erenler halkının kazanımları için ve Erenler insanlarının bu konuları bilmeye hakkı olduğunu düşünerek soruyoruz.

SUBÜ ( Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ) istediği alanlar nereler ve bu isteklere sizin karşı çıktığınız doğrumudur. Sizin önerdiğiniz iç kısımdaki yerleri SUBÜ’nün kabul etmediği doğrumudur. Sonuç itibari ile kurulacak üniversitenin merkeze yakın ve ulaşımının rahat olması gerektiği için SUBÜ’nin istediği alanların daha mantıklı olduğu kanaatindeyiz. Erenler’e Kurulacak 2. Üniversitenin dalları hususunda hiçbir başvuru veya görüşünüz odlumu bizim önerimiz tarım ilçesi olan erenler’e bunun ile alakalı bölüm önerisinde bulunabilirsiniz. Sakarya da harita branşının bir dalı yok bunun üzerinde de durabilirsiniz . Seçim satında verdiğiniz sözlerden biride ikinci üniversiteydi insanlar vaatlerinizin hızlı bir şekilde yerine getirilmesini bekliyor yoksa sizde sayın eski başkan gibi seçimlerde söz verip sonra 5 yılın dolmasını mı bekleyeceksiniz.

 

KÜPÇÜLER ÜST GEÇİT

 

Küpçülerde bulunan karasu çevre yolundaki üst geçidi Sayın başkan hiç görmüyor musun 1998 yılında yapılan şimdilerde atıl durumdaki üst geçit ne olacak. İnsanlar zaten kullanamıyor ayağının bir tarafı özel mülkiyette kaldığı için kapatılmış insanlar zaten kullanamıyor. O bölgede oluşan trafik kazalarında ÜST GEÇİT olduğu için suçlu yayalar oluyor daha önce olan bir kazada bilirkişiler bölgede Üst Geçit var diyerek suçu yaya olana yüklemiştir. Ya o ÜST GEÇİDİ Onarın Yada Oradan Kaldırın ki insanlar kullanamadığı üst geçitten sebep haksızlığa uğramasınlar


DÜĞÜN SALONLARI

 

Seçim sürecinde yapılan yolsuzluğun üstüne giderek söylediğimiz Erenler belediyesi düğün salonları ile alakalı ne yaptınız. Görev değişikliğinden başka müdahaleniz oldu mu ?

Şayet tekrar kiralandı ise Yıllık kaç düğün bedeli karşılığında kiralandı ?

Belediye tarafından atamış olduğunuz sorumlunun kontrolünde belediye işletmesi olmak şartı ile belediye kendi iştiraklerini yönetse daha mantıklı olmaz mı  yoksa Düğün salonlarını da YAŞAM MERKEZİ gibi profesyonel ekiplere mi bırakacaksınız. Sosyal Belediyecilik zaten Profesyonellik ister Sayın Başkan  Bizler seçim satında söz verdik HALKIN DÜĞÜN SALONLARI Haline getireceğiz diye sizde bence öyle yapın hem belediye kazansın hem ERENLER halkı kazansın dedi.

 

 


İYİ Parti Erenler ilçe Başkanı

     Şemsettin DUMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sepaş Enerji, Devler Liginde İlk 100’de
Sepaş Enerji, Devler Liginde İlk 100’de
KAN VER HAYAT KURTAR
KAN VER HAYAT KURTAR