KÂŞİFLER KEŞFETMEYE HAZIR!

KÂŞİFLER KEŞFETMEYE HAZIR!

AGD Adapazarı İlçe Temsilciliği, “Tanışıyoruz, geziyoruz, okuyoruz, öğreniyoruz, oyun oynuyoruz.” sloganı ile ortaokul öğrencilerini âlemi ve insanı keşfetmeye çağırıyor.

KÂŞİFLER KEŞFETMEYE HAZIR!

AGD Adapazarı İlçe Temsilciliği, “Tanışıyoruz, geziyoruz, okuyoruz, öğreniyoruz, oyun oynuyoruz.” sloganı ile ortaokul öğrencilerini âlemi ve insanı keşfetmeye çağırıyor.

KÂŞİFLER KEŞFETMEYE HAZIR!
22 Ekim 2018 - 13:29

Ortaokullar Komisyonu gençlerin yetişmesi için hafta sonu etkinliklerine başladı. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen programda Komisyon Başkanı Muhammed Enes KAYA ve Kâşif Grupları Eğitim Sorumlusu Fatih BEYAZ yapılacak programlar hakkında açıklamalarda bulundu.
Komisyon Başkanı Muhammed KAYA, “Dünya bir alem, alemi keşfetmeye muhtaç olan da bir adem. İnsan olarak hepimiz keşfetmeye muhtacız. Ortaokul öğrencisi arkadaşlarımızla tarihi, dünyayı, yarını keşfetmeye yardımcı olan birbirinden güç alacak, kardeşlik ortamını kurduran ve çağın ötesine ulaşabilecek özellikleri kazandıran Kâşif Gruplarında buluşuyoruz. Okuyoruz, dinleniyoruz ve sevgimizi paylaşarak kardeşliğimizi güçlendiriyoruz. Bütün ortaokul öğrencisi arkadaşlarımızı en yakın Kâşif Grubu’na ulaşarak aramızda yer almaya bekliyoruz. Anne, baba, dede, nine, teyze, hala, amca, abi, abla… Hepinize sesleniyoruz. Unutmayın gelecek nesiller için hepimiz sorumluyuz. Evladınız, torununuz, yeğeniniz, kardeşiniz… Kim varsa onu düşünün, bizler yeni bir medeniyet kuracak olan gençlerimizi heyecanla bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.
TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİN TEMİNATI
Türkiye’nin geleceğinin teminatı olan gençlerin önüne, kendi tarihi, kültürü ve misyonundan uzaklaştırmaya yönelik engellerin konulduğunu ifade eden Eğitim Sorumlusu Fatih BEYAZ, “Bizlere tek çare olarak gösterilen Batı medeniyetinin aslında bir çare değil, bir yok oluş medeniyeti olduğunu görüyoruz. Gençler hem Batı düşüncesinin temellerini bilmeli hem de Anadolu’nun hikmet aydınlığınıkuşanmalıdır. Gencimiz İslam ve mevcut dünya düzeni arasındaki temel meseleleri çok iyi bilmelidir.
Kâşif gruplarımızla amacımız öğrenci kardeşlerimize yön göstererek dini eğitim almalarını sağlamak, güçlü bir kişilik sahibi olup derslerinde başarılı olmalarıdır. Derdimiz, gayemiz gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutup, milli ve manevi değerlerine bağlı ahlaklı ve edepli gençlerin yetişmesidir. Anadolu Gençlik Derneği öğrenci komisyonları olarak, tüm öğrencilerimize ulaşmaya çalışıyoruz. 44. Dönem için tüm hazırlıkların planı yapılmıştır. Ortaokul öğrencileri ile kâşif gruplarında buluşmak, onlara hem manevi eğitim alabilmeleri hem de okul derslerinde başarılı olabilmeleri için belirli düzeye ulaşmış bir eğitimciyle bir araya getiriyoruz.

DEMİRİ DÖVÜP İŞLEMELİYİZ
Batı’nın kendi hayat standartlarını güzelleştirdiğini, İslam coğrafyasına kan ve gözyaşı ihraç ettiğini ifade eden Beyaz, herkesin üzerine düşen sorumluluğu yapması gerektiğine vurgu yaptı. Beyaz, “Şimdi biz ne yapmalıyız ki, gençlerimize ne anlatmalıyız, ne fısıldamalıyız ki, neyi göstermeliyiz ki, bu coğrafya dünyaya yeniden yön verebilsin. Mutlaka dünyada adil bir düzen kurulacaktır. Bu er ya da geç olacaktır. Ancak bu eskiyi taklit ederek mümkün olamaz. Vahyin ışığında zamanın okuması iyi bir şekilde yapılarak bu mümkün olacaktır. Eğer demiri dövüp işlemezsek bizi demirle döverler ve kendi işlerinde kullanırlar. Bunların farkında olarak, İmam Hatipli ya da değil, gençlerimizi donanımlı gençler yetiştirmeliyiz” diyerek sözlerine son verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İki Spor yöneticisi Buluştu.
İki Spor yöneticisi Buluştu.
Gündemimiz özgürlükçü bir Türkiye olmalıdır
Gündemimiz özgürlükçü bir Türkiye olmalıdır