Türkiye
Oryantiring Federasyonu , Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa
düzenlenen Şampiyonayı, Türkiye Oryantiring Federasyon Başkanı Hacer Akyüz ,
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif
Özsoy, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı
İlhan Şerif Aykaç, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Özgür Aygün,
Organizasyon Kurulu Başkanı Özgür Morbel, Adapazarı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nurcan Tabakoğlu, T.O.F. Genel
Sekreteri Mahir Irmak, T.O.F. Organizasyon Kurul Başkanı Özgür Morbel, Federasyon
ile GSB Sakarya İl Müdürlüğü görevlileri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Sakarya
Şube Müdürlüğü yetkilileri takip etti.
İlk gün yarışları sonrasında başarılı
olan sporcular ödüllerine kavuştu. E16 Kategorisinde Hüseyin Gökay (Akhisar
Sportif Havacılık Spor Kulübü) birinci, Altar Ilgaz Tuzcuoğulları (Çankaya
Oryantiring GSK) ikinci, Mustafa Berk Demirtaş (Pusat SK) üçüncü, E18
Kategorisinde Turgut Köse (Kastamonu GSM) birinci, Furkan Özmar (Yalova HEM)
ikinci, Alper Kayakıran (Pusat SK) üçüncü,
E 20 Kategorisinde Emre Çetinkaya (Yakamoz GSK) birinci, Abdullah Baykan
(Adrenalin GSK) ikinci, Yusuf Parlak (Doruk Dağcılık ve DSK) üçüncü, E21 Kategorisinde Ferhat Alyilmaz (Doruk
Dağcılık ve DSK) birinci, Can Hüseyin Şapul (NEO DSK) ikinci, Aykun Aret
Taşçıoğlu (İstanbul O.SK.İOG) üçüncü, E40 kategorisinde Özgür Özdemir (İstanbul
OSK.İOG) birinci, Murat Türker Nazlıkaka (Ankara O. SK-AOSK) ikinci, Mahmut
Şahin (Adana Doğa ve Su Sporları SK) üçüncü oldu. . EYB Kategorisinde Eren
Hacıoğlu (Kastamonu GSM) birinci, Uğur Batu Yalçın (Bursa OSK) ikinci oldu.
K16
Kategorisinde Aleyna Minden (İnegöl Bel. SK) birinci, Sıla Dursun (Bursa Hedef
GDSK) ikinci, Hatice Elif Kurt (Altun Hedef GSK) üçüncü, K18 Kategorisinde Ayşa
Asya Tuzcuoğulları (Çankaya Oryantiring GSK) birinci, Eylül Şenal (Ankara
Orienteering SK-AOSK) ikinci, Semanur Özdemir (İnegöl Bel SK) üçüncü , K20 Kategorisinde İrem Halat (İnegöl Bel SK)
birinci, Elif Sena Uygun (Bucak Bld. O.DS.GSK) ikinci, Duygu Yurt (Z.G.Ö. MTAL
GSK) üçüncü, K21 Kategorisinde Gülşah
Bircan Akpınar (Doruk D. Ve DSK) birinci, Hilal Oruç (İnegöl O.GSK) ikinci,
Emine Bilir (Z.G.Ö. MTAL GSK) üçüncü olurken, K40 kategorisinde Emine Öztürk (Bursa
OSK) ve KYB Kategorisinde yarışlara ferdi olarak katılan Okşan Girgin Holoğlu
birinci oldu.
İkinci gün yarışları sonrasında Erkeklerde
; E16 Kategorisinde Hüseyin Gökay (Akhisar Sportif Havacılık Spor Kulübü)
birinci, Onur Özbalı ( Pusat SK) ikinci, Mustafa Berk Demirtaş (Pusat SK)
üçüncü, E18 Kategorisinde Furkan Özmar (Yalova HEM G.) birinci, Turgur Köse
(Kastamonu GSM) ikinci, Alper Kayakıran
(Pusat SK) üçüncü, E 20 Kategorisinde Ahmet Baykan (Adrenalin GSK ) birinci,
Ahmet Yasin Temel (İstanbul O.SK-İOG) ikinci, ,Emre Çetinkaya (Yakamoz GSK) üçüncü,
E21 Kategorisinde Aykun Aret Taşçıoğlu (İstanbul O.SK.İOG) birinci, Can Hüseyin
Şapul (Neo DSK) ikinci, Ali Mehmet Doğan
(İnegöl Bel. SK) üçüncü, E40
kategorisinde Özgür Özdemir (İstanbul OSK.İOG) birinci, Cevdet Alyılmaz (Doğruk
Dağcılık ve DSK) ikinci, Murat Türker Nazlıkaka (Ankara O. SK-AOSK) üçüncü
oldu. EYB Kategorisinde Eren Hacıoğlu (Kastamonu GSM) birinci, Berat Alp Yalçın
(Bursa OSK) ikinci, Demir Özgün (Bursa OSK) üçüncü oldu.
Kadınlarda ;
K16 Kategorisinde Aleyna Minden (İnegöl Bel. SK) birinci, Hatice Elif Kurt
(Altun Hedef GSK) ikinci, Sıla Dursun (Bursa Hedef GDSK) üçüncü, K18
Kategorisinde Ayşa Asya Tuzcuoğulları (Çankaya Oryantiring GSK) birinci, Eylül
Şenal (Ankara Orienteering SK-AOSK) ikinci, Semanur Özdemir (İnegöl Bel SK)
üçüncü, K20 Kategorisinde Elif Sena
Uygun (Bucak Bld. O.DS.GSK) birinci, İrem Halat (İnegöl Bel SK) ikinci, Sueda
Berksoy (İnegöl Bel SK) üçüncü, K21 Kategorisinde Hilal Oruç (İnegöl O.GSK)
birinci, Gülşah Bircan Akpınar (Doruk D. Ve DSK) ikinci, Emine Bilir (Z.G.Ö.
MTAL GSK) üçüncü olurken, K40 kategorisinde Bursa O.S. Kulübünden Emine Öztürk
birinci, Hülya Yalçın ise ikinci oldu.
KYB Kategorisinde yarışlara ferdi olarak katılan Okşan Girgin Holoğlu birinci
oldu.