Reklam
Reklam
TÜRSAB Liderler Toplantısı’nda Sakarya’dan...

TÜRSAB Liderler Toplantısı’nda Sakarya’dan katıldılar

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya’nın; Camp Antalya'da düzenlediği (Liderler Toplantısında); Sakarya Turizm firmaları da yerini aldı.

TÜRSAB Liderler Toplantısı’nda Sakarya’dan katıldılar

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya’nın; Camp Antalya'da düzenlediği (Liderler Toplantısında); Sakarya Turizm firmaları da yerini aldı.

TÜRSAB Liderler Toplantısı’nda Sakarya’dan katıldılar
18 Kasım 2019 - 22:48

Sektörde önemli bir yere sahip ve şehrin turizm faaliyetlerini sürdüren hafta sonu Antalya Muratpaşa İlçesi’nde bir otelde gerçekleşen ve 81 ilden sektör temsilcilerinin yer aldığı Camp Antalya TÜRSAB Liderler Toplantısı’na Sakarya’dan Adapir Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Pir, Çubukçu Turizm Yönetim Kurulu Murat Yapan ve Bomse Turizm Yönetim Kurulu Berrin Yılmazer katıldı.  TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya; Yönetim Kurulu Üyeleri ve BTK Başkanlarının da katıldığı Büyük Antalya Buluşması’nda 750’nin üzerinde seyahat acentesi temsilcileri ile bir araya gelindi.  'Kaçak tura hayır' içerilikli toplantı da, gündemin en önemli konusu masaya yatırılıp, tartışıldı. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya'nın düzenlediği toplantıda; değişimin getirdiği birçok yenilik ile birlikte TÜRSAB’ı çağdaş bir kimliğe kavuşturduklarını vurgulayarak; tüm sorumluluk ve dayanışma duygularıyla seyahat acentelerimiz için hizmet etmeye devam edeceğiz' şeklinde mesaj verdi. Sakarya’daki turizm ile ilgili sorunları ve eksiklikleri TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya’ya dile getirme fırsatı yakalayan Adapir Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Pir; sektördeki bütün yenilikleri takip ettiklerini ve çalışmalarını güncel turizme göre uyarladıklarını, em önemli sorun olan 'Kaçak tur” ile ilgili mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi.

 

Sakarya’dan Kadir Pir’de oradaydı

TÜRSAB’ın yeni Yönetim Kurulu’nun göreve gelir gelmez 35 bölgedeki hizmet binalarını yenilemeye başladığını söyleyen Bağlıkaya, 'İstanbul'dan Türkiye'nin her tarafındaki turizm hareketliliğini, seyahat acentelerini yönetmek kolay bir iş değil. Ülkenin 81 il ve 20 beldesinde organize olduk. Antalya'daki binamızı bütün seyahat acentelerine hizmet edecek merkez haline dönüştürdük. İçinde seminer ve toplantı salonlarımız var. Buranın verimli kullanılmasını istiyoruz. Antalya'da oldukça yoğun bir sezon geçiriyorsunuz. Bu yıl oldukça güzel geçti, ülkemize döviz girdisi sağlayıp, kalkınmaya destek vermenin de ayrıca gururunu yaşıyoruz. Turizmde rekorlarla devam eden yeni yıllar gelecek. Turizm ve ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz" dedi. Gecede konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, 30 Kasım-1 Aralık günlerinde yapılacak seçimli genel kurulda yeniden aday olacağını kaydetti. Antalya'nın sadece Türk turizmi için değil, dünya turizmi için de çok başarılı bir örnek olduğunu belirten Bağlıkaya, "Bu başarıda hepinizin canla başla çalışması var, alın teri var, ülke aşkı, millet aşkı, turizm aşkı var" dedi. 21 ay önce göreve geldiklerini ve seçim sürecinde verdikleri tüm sözleri yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Bağlıkaya, "Yasamızı en kısa sürede meslektaşlarımızın da görüşlerini alarak, Bakanlık bürokratlarıyla birebir uzun süren çalışmalar sonrasında tamamladık. Sayın Bakanımız sektörün yeni kurulmuş dernekleri de dahil en az 3- 4 toplantı yaptı ve taslağının tamamlandığı yönünde açıklamalarda bulundu. Yasamızın, Bakanımızın basındaki açıklamaları doğrultusunda aralık ayı içinde mutabık kaldığımız hali ile TBMM'ye sevk edilmesini bekliyoruz. Bu yasa benim yasam değil, bu yasa hepimizin çıkarlarını, menfaatlerini koruyan, geleceğe umut ile bakmamızı sağlayacak bir yasa" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılıçdaroğlu’ndan Son Dakikada Btp’ye Fikir Suikastı
Kılıçdaroğlu’ndan Son Dakikada Btp’ye Fikir Suikastı
ARSLANBEK’TEN ‘FETİH MARŞI’ YORUMU
ARSLANBEK’TEN ‘FETİH MARŞI’ YORUMU