Ücretsiz Eğitim Koçluğu Yapıyor

Ücretsiz Eğitim Koçluğu Yapıyor

Eğitime katkı sağlamak İçin gönüllü eğitim koçluğu

Ücretsiz Eğitim Koçluğu Yapıyor

Eğitime katkı sağlamak İçin gönüllü eğitim koçluğu

Ücretsiz Eğitim Koçluğu Yapıyor
15 Ekim 2019 - 14:53

Kardeşlerinin eğitimine katkı sağlamak için Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Koçluğu Programını tamamlayarak Eğitim Koçu olan  Safa Kaymak, birikimini toplumsal dayanışma amacıyla; ücretsiz olarak gençlere ve ailelerine öğrenci koçluğu hizmeti veriyor.

Bilindiği gibi eğitim sistemimizdeki bitmek bilmeyen sınavlar sonucunda öğrenciler ve aileleri sürekli tercih yapmak zorunda kalıyor.

Yapılan yanlış tercihler sonucunda da genç nesiller mutlu olamadıkları alanlarda eğitim görmek zorunda kalıyorlar.

Farkında olan aileler bu tercihlerde, öğrencilerin yeteneklerini erken yaşta ortaya çıkartan, gerçek anlamda başarılı olacakları yolda yatkınlıklarını kendilerinin keşfetmesini sağlayan profesyonel eğitim koçlarından yardım alıyor.

Sakarya'da sayısı oldukça az olan eğitim koçlarına başvurmak da zaten yıllarca eğitim masrafı üstlenen velilere de ekstra bir masraf oluyor.

Kardeşlerinin eğitim hayatında doğru yönlendirmeler yapmak için Dokuz Eylül Üniversitesinin Eğitim Koçluğu Programını tamamlayan Bedri Safa Kaymak, genç kardeşlerine ve ailelerine bu konuda gönüllü yardımcı olabileceğini söylüyor.

Safa Kaymak, "Öğrenci Koçluğu Hizmeti Nedir ?" sorusunu şöyle yanıtlıyor: Öğrenci Koçluğu; akademik yaşamda başarı becerilerini arttırma amacıyla öğrenci ile koç arasında kurulan işbirliğidir.

Öğrenci Koçluğunun amacı; öğrenciyi hedefleri doğrultusunda yönlendirmek, motive etmek ve onun bu süreç içinde yaşadığı zorluklarla baş etmesini sağlamaktır. Başarılı bir sporcu koçunun oyuncuları için yaptığı, hedeflere ulaşmada motivasyon odaklı çalışmaları, öğrenci koçu öğrencisi için yapar.

Öğrenci Koçu, öğrencinin hedeflere ulaşmasını destekler, öğrenme motivasyonunu arttırır, öğrencinin akademik çabalarını sonuca ulaştırmasını sağlarken, ihtiyaç duyduğu becerileri geliştirir.

Öğrenci Koçu, öğrenciye odaklanarak öğrenci ve aile ile birlikte öğrencinin başarma isteğini arttırıcı çalışmalar yapar. Çalışma programını oluşturur, çalışma ortamını düzenler, sorunlarıyla ilgilenir. Öğrencinin okulu ile iletişim halinde ders başarısını takip eder. Birlikte ders çalışırlar, birlikte yaşamı paylaşırlar."

Öğrenci Koçu Safa Kaymak öğrenci koçluğunun yararları konusunda ise şöyle konuştu: "Motivasyon artırımı. Ders çalışma performansının artırımı, konsantrasyon artırımı, özgüven artırımı, ders çalışma programlaması, aile içi iletişim problemlerinin çözümlenmesi, ashabiyet ve ani parlama sorunlarının çözümlenmesi."

 Öğrenci Koçu Bedri Safa Kaymak'ın ücretsiz eğitim koçluğu hizmetinden yararlanmak isteyen aileler ve öğrenciler için ileşitiş bilgileri şöyle: Tel:05322608620 e-posta : [email protected]

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İki Spor yöneticisi Buluştu.
İki Spor yöneticisi Buluştu.
Gündemimiz özgürlükçü bir Türkiye olmalıdır
Gündemimiz özgürlükçü bir Türkiye olmalıdır