Vali Çetin Oktay Kaldırım Karasu İlçemizde...

Vali Çetin Oktay Kaldırım Karasu İlçemizde Temaslarda Bulundu

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Karasu İlçesini ziyaret etti.

Vali Çetin Oktay Kaldırım Karasu İlçemizde Temaslarda Bulundu

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Karasu İlçesini ziyaret etti.

Vali Çetin Oktay Kaldırım Karasu İlçemizde Temaslarda Bulundu
28 Temmuz 2020 - 21:47

Yeni Mahalle ile Hürriyet Mahallesinde muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelen Vali Kaldırım, onlarla bir süre sohbet ederek talep ve sorunlarını dinledi.

Vali Çetin Oktay Kaldırım daha sonra, Kocaali Kaymakamı ve Karasu Kaymakam Vekili Dr. Emre Nebioğlu, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Talip Kuriş, Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya Gümrük Müdürü İbrahim Aksoy, SATSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile birlikte IC Karasu Port Limanını ziyaret etti.

Vali Kaldırım ve beraberindekilere mevcut yatırımlar, planlanan projeler, limanın sahip olduğu potansiyel hakkında IC Karasu Port Limanı yetkililerince detaylı bir brifingin sunulduğu ziyarette limanın OSB’ler ve iş dünyası açısından önemine vurgu yapan SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Karasu Limanının, çevresindeki yeni ulaşım yatırımları ile yakın zamanda çok daha kolay ulaşılabilen bir konuma geleceğini belirtti.

Karasu Limanının bölgenin parlayan yıldızı olacağına inandıklarını, limanın daha da işlevsel kılınmasının üretim hacminin artırılmasıyla mümkün olacağını belirten Vali Kaldırım, “Karasu Limanı Sakarya için gerçekten önemli bir şanstır. Bu liman şehrimiz ekonomisinin dünyaya çabuk ulaşacağı en önemli merkez olacaktır. Limanımızın çok daha verimli bir hale getirilip daha da gelişmesi için çalışmalar yapılmaktadır. Şehrimizdeki üretim olanaklarını ve çeşitlerini artırarak burayı daha fazla desteklemeliyiz. Gelişmiş bir liman, yatırımlar anlamında Sakarya’nın cazibe merkezi olmasına da çok büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Yöneticiler, SATSO Heyeti ve şirket yetkilileri ile birlikte liman çevresinde Römorkör gezintisine de çıkan Vali Çetin Oktay Kaldırım, ziyaretin sonunda herkese çalışmalarında başarılar dileyerek limandan ayrıldı.

Son olarak Acarlar Longozunda incelemelerde bulunan Vali Kaldırım, burada gezinti yapan vatandaşlarla bir süre sohbet ederek çocuklarla yakından ilgilendi.

Ülkemizin Karadeniz’e açılan kapısı konumundaki Karasu ilçemizin aynı zamanda çok önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğuna dikkat çeken Vali Çetin Oktay Kaldırım, dünyaca ünlü Acarlar Longozu gibi doğa harikası güzelliklerin şehrimizin tanıtımına büyük katkısı olduğunu da ifade etti.

Dünyanın 2. büyük longozu olan doğa harikası bu mekanda başlattıkları 12 milyon TL’lik proje ile; Karşılama Noktası, İskele, Otantik Pazar-Kafe-Sergi ve Tabiat Eğitim Alanı, Yürüyüş Parkuru ve Gözlem Noktası yapılacağını belirten Vali Kaldırım, tüm bu çalışmalar ile birlikte Acarlar Longozunun dünya turizminin gözbebeği olacağına inandıklarını sözlerine ekledi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sevgi Mağazası ve Market Ramazan'da yüzleri güldürdü
Sosyal Sevgi Mağazası ve Market Ramazan'da yüzleri güldürdü
Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Osman’dan; AK Parti’ye ziyaret…
Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Osman’dan; AK Parti’ye...