Vatan Partisi Genel Sekreterliğine Özgür...

Vatan Partisi Genel Sekreterliğine Özgür Bursalı seçildi

Vatan Partisi’nde Genel Sekreterlik ve Başkanlık Kurulu üyeliği görevlerine yeni isimler seçildi. Genel Sekreterliğe, Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı, Başkanlık Kurulu üyeliğine Merkez Yürütme Kurulu üyesi Arif Doğan oy birliğiyle seçildi. Genel Sekreterlikten ayrılan Utku Reyhan; program, strateji ve siyaset üretme alanında görevlere talip oldu.

Vatan Partisi Genel Sekreterliğine Özgür Bursalı seçildi

Vatan Partisi’nde Genel Sekreterlik ve Başkanlık Kurulu üyeliği görevlerine yeni isimler seçildi. Genel Sekreterliğe, Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı, Başkanlık Kurulu üyeliğine Merkez Yürütme Kurulu üyesi Arif Doğan oy birliğiyle seçildi. Genel Sekreterlikten ayrılan Utku Reyhan; program, strateji ve siyaset üretme alanında görevlere talip oldu.

Vatan Partisi Genel Sekreterliğine Özgür Bursalı seçildi
27 Kasım 2020 - 15:47

Vatan Partisi’nde Genel Sekreterlik ve Başkanlık Kurulu üyeliği görevlerine yeni isimler seçildi. Genel Sekreterliğe, Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı, Başkanlık Kurulu üyeliğine Merkez Yürütme Kurulu üyesi Arif Doğan oy birliğiyle seçildi. Genel Sekreterlikten ayrılan Utku Reyhan; program, strateji ve siyaset üretme alanında görevlere talip oldu. Vatan Partisi MYK’sından yapılan açıklama şöyle:

“Sayın Utku Reyhan, Türkiye’nin devrimci çözümlere gittiği bu koşullarda program, strateji ve siyaset üreten görevlere talip olarak Genel Sekreterlik görevinden ayrılmıştır. Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu (MKK) ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK), arkada kalan dönemde olağanüstü başarıları için Reyhan’a teşekkürlerini iletmiş ve yeni görevinde üstün başarılar dilemiştir.

Utku Reyhan’dan boşalan Genel Sekreterlik görevine, MKK’da yapılan seçimde, Öncü Gençlik Genel Başkanı Sayın Özgür Bursalı oy birliği ile seçilmiştir. MKK ve MYK, kendisine güven duygularını ve üstün başarı dileklerini ifade etmiştir.

Başkanlık Kurulu’nda boşalan üyeliğe, MYK üyesi ve Kardeşlik Bürosu Başkanı Sayın Arif Doğan oy birliği ile seçilmiştir.”

 

Not: Aşağıda, Özgür Bursalı, Utku Reyhan ve Arif Doğan’ın özgeçmişleri bilgilerinize sunulmuştur. 

                                                                                                    

ÖZGÜR BURSALI’NIN ÖZGEÇMİŞİ

1992 yılında Konya’ya bağlı Çumra ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çumra’da, üniversite eğitimini Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı.

2009 yılından itibaren üyesi olduğu Vatan Partisi’nde çeşitli kademelerde görev yaptı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilim ve Düşünce Topluluğu Başkanlığı ve Türkiye Gençlik Birliği Muğla İl Başkanlığı görevlerini yürüttü. Muğla’da Öncü Gençlik İl Yöneticiliği yaptığı 2011 yılında, Bodrum’da Amerikan askerlerinin başına çuval geçirildiği eylemin içinde yer almıştır.

2014 Ekim’de Türkiye Liseliler Birliği Genel Sekreteri seçildi ve TGB Genel Merkezinde görev aldı. 2016 yılında TGB Genel Sekreterliği görevini üstlenen Bursalı, aynı zamanda Öncü Gençlik Merkez Yürütme Kurulu üyeliğini yaptı. 2017 Mart ayındaki Vatan Partisi 10. Genel Kurultayı’nda MKK üyeliğine seçildi. 3 Eylül 2018 tarihinde yapılan Öncü Gençlik Genel Kurultayı’nda,  Genel Başkanlığa seçildi ve 26 Kasım 2020’ye kadar bu görevi yürüttü.

6 ay süren askerlik görevini Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı’nda tamamlamıştır.

Özgür Bursalı, başta Çin Halk Cumhuriyeti ve Kore Demokratik Halk Cumhuriyet olmak üzere Vatan Partisi’nin yurtdışı seyahatlerine katılmıştır.

--                                                                                                     

UTKU REYHAN’IN ÖZGEÇMİŞİ

1985 yılında Rize Çamlıhemşin’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Üniversite eğitimini, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümü’nde aldı. Yüksek lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Cumhuriyet Tarihi Ana Bilim Dalı’nda yapmıştır.

2002 yılından bu yana İşçi Partisi’nin (Vatan Partisi) çeşitli kademelerinde görev yaptı. İşçi Partisi Öncü Gençlik’te Ankara İl Başkanı, MYK Üyeliği ve Genel Sekreter görevlerinde bulundu.

2006’da kurulan Türkiye Gençlik Birliği’nin (TGB) sözcüsü oldu. İlerleyen yıllarda TGB’de Ankara İl Başkanı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

2010 yılındaki İşçi Partisi 8. Genel Kurultayı’nda Merkez Karar Kurulu üyeliğine seçildi. 2013 yılındaki 9. Genel Kurultay’da yeniden bu kurula seçilen Reyhan, Örgütlenme Bürosu Başkanı olarak Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Milli Anayasa Hareketi'nin (MAH) kuruluşunda yer alan Reyhan, bu kuruluşun Genel Sekreterliğini yürüttü.  11-12-13 Mart 2017 tarihlerindeki Vatan Partisi 10. Genel Kurultayı'nda Genel Sekreterlik görevine seçildi.

--                                                                                                      

ARİF DOĞAN’IN ÖZGEÇMİŞİ

1971 yılında Malatya Darende’ye bağlı Engüzek kasabasında doğdu. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Malatya'da okudu.

1989 yılında Sosyalist Parti (Vatan Partisi) üyesi oldu. 1990’da İstanbul’da 2000’e doğru dergisinde çalışmaya başladı. Sosyalist Parti Bayrampaşa ilçe yöneticisi oldu. 1993’te günlük Aydınlık gazetesinde gece amiri olarak görev aldı. 1994’te İşçi Partisi Örgütlenme Bürosunda çalışmalar yaptı. 1996 yılında vatani görevini Muş Malazgirt’te yaptı. 1999 yılında Konya İl Başkanlığı görevinde bulundu. 2 yıl Trakya illerinde partinin örgütlenme çalışmalarında görev aldı. Uzun yıllar İstanbul’da Bakırköy Avcılar ilçe yöneticiliği yaptı.

2009’da memleketi Malatya’ya yerleşti. 2010 yılında il kongresinde Malatya İl Başkanı seçildi.

Partinin aynı yıl yapılan 8. Olağan Genel Kurultayında Merkez Karar Kurulu üyeliğine seçildi.

İşçi Partisi’nin (Vatan Partisi) 2013 Ekim ayındaki 9. Olağan Genel Kurultayı’nda Merkez Karar Kurulu üyeliğine yeniden seçildi. Doğu ve Güneydoğu illerinde örgütlenme çalışması ve Kardeşlik Bürosu üyeliği yaptı.

2015 yılında Genel Merkez kadrosu olarak Doğu ve Güneydoğu illerinde örgütlenme çalışmaları yaptı

Vatan Partisi’nin 2017 Mart ayında yapılan 10. Genel Kurultayda Merkez Karar Kurulu üyeliğine yeniden seçilen Doğan, 2019’dan beri Merkez Yürütme Kurulu üyeliğini de yürütüyor.

Arif Doğan, MYK üyeliğiyle birlikte Vatan Partisi Kardeşlik Bürosu Başkanı olarak Doğu ve Güneydoğu illerinde örgütlenme çalışması görevini halen yürütmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kademeli Normalleşme Tedbirleri
Kademeli Normalleşme Tedbirleri