Reklam

Asırlık Çınar Hafız Hasan Hoca Son Yolculuğuna Uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanende 112 yaşında vefat eden son yüzyılın canlı tanığı Hafız Hasan Hoca büyük bir kalabalık tarafından dua ve tekbirler arasında son yolculuğuna uğurlandı.
Sakarya’nın önemli mihenk taşlarından olan Hafız Hasan Hoca son yolculuğuna dua ve tekbirlerle son yolculuğuna uğurlandı. Erenler Büyükesence Camii’nden kaldırılan hoca efendinin naaşı Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencileri ve sevenleri tarafından dua ve tekbirler arasında Büyükesence mezarlığında toprağa verildi.
4 Ocak Cuma günü tedavi gördüğü Hendek Devlet Hastanesinde 112 yaşında hayatını kaybeden Hafız Hasan Hoca’nın 5 Ocak Cumartesi Erenler Büyükesence Mahallesinde düzenlenen cenaze merasimine başta Sakarya Valisi Ahmet Hamdi NAYİR, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut ve Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk olmak üzere çok kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
Ömrünü Allah Yoluna Vakfetti
Hafız Hasan Hoca ile yakınlığıyla bilinen Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk hoca efendinin vefatı ile ilgili yaptığı açıklamada  “Büyükseneli Hafız Hasan Hocamız bir asır boyunca Büyükesencede ve Sakarya’nın her yerinde hafız yetiştirerek bu milletin çocuklarına Kuran öğreterek ve din dersi vererek ömrünü bu yola vakfetmiştir. Ömrünü Kuran hizmeti ve Allah yoluna adamış imamlık yaparak birçok talebe yetiştirmiştir. Tarihin canlı şahidi olarak savaşlar görmüş milletin o zamanlarda neler yaşadığına tanıklık etmiştir.  Onun hayatına baktığımızda kendini hangi şartlar olursa olsun hizmete adadığını, evlatlarımızı Kur’an ile tanıştırmak için çaba sarf ettiğini görürüz. Asırlık çınarımız şehrin önemli değerlerinden Hafız Hasan Hocamız hakka yürüdü.  Biz evlatları olarak ondan razıyız. Gayretlerinden dolayı hepimiz kendisine müteşekkiriz. Sevgili ve saygıdeğer büyüğümüz Hasan Hocamızın vefatından dolayı büyük üzüntü duyduk. Hocamıza Allahtan Rahmet ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum