Reklam
Yol haritamızı belirledik

Yol haritamızı belirledik

Sakarya’yı güzel yarınlara hep birlikte ulaştıracağız

Yol haritamızı belirledik

Sakarya’yı güzel yarınlara hep birlikte ulaştıracağız

Yol haritamızı belirledik
14 Ekim 2019 - 17:10

Büyükşehir Belediye Meclisi 47 gündem maddesi ile Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Başkan Yüce, “İnşallah projelerimiz ve yatırımlarımızla şehrimizi daha da yaşanılabilir bir seviyeye taşıyacağız. İstikametimizi doğruluktan ayırmadan Sakarya’mızı güzel yarınlara hep birlikte ulaştıracağız. Düşüncemiz, derdimiz, gayretimiz sadece şehrimize ve hemşerilerimize hizmettir. Rabbim şehrimiz için atacağımız adımları hayırlı eylesin” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ekim Olağan Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. 3 ilave madde ile 47 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda Başkan Ekrem Yüce, Ekim Ayı içerisinde yapılan çalışmaları meclis üyelerine aktarırken; gündem maddeleri içerisinde yer alan bazı önemli maddelere ilişkinde bilgilendirmelerde bulundu. Meclisin hayırlı olmasını temenni eden Başkan Yüce, çalışmaların tüm hızıyla devam edeceğini duyurdu.

 

Yol haritamızı belirledik

Başkan Ekrem Yüce, “Alacağımız kararların ülkemize, milletimize, şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Meclis gündemine geçmeden önce şuan da Suriye’de operasyonda olan Kahraman Ordumuzun sağ salim gelmesini diliyorum. 5 yılık Stratejik Planımızı hazırladık. Bu süre içinde yapacağımız çalışmalar için yol haritamızı belirledik. 2020-2024 Stratejik Plan ve 2020 Performans Programı hazırlanırken azami dikkat gösterdik. İç ve dış paydaşlarımızın, muhtarlarımızın anketler aracılığıyla fikirlerini aldık. Çözüm masasına gelen talep ve şikâyetleri inceleyerek eksik olan noktaları planlarımıza dâhil ettik. Yol haritamızı oluşturmak için özel ekipler kurarak çalışmayı yürütecek kurulları, yapılacak işleri, zamanı ve personelleri belirledik. Farklı temalarda 18 çalışma grubu oluşturduk” dedi.

 

Hendek’te yeni itfaiye çalışması

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Ekrem Yüce, “Güneşler’de gerçekleştireceğimiz Afet Eğitim ve İtfaiye Merkezi ile ilgili uygulama projelerini başlattık. Hendek İtfaiye binasının yapımına başladık. Geyve meydan düzenlemesi ile ilgili konsept çalışmalarını tamamlamış bulunmaktayız. Uygulama proje çalışmalarına başlanmıştır. Adasu HES’in olduğu yerde Sakarya Nehri Kıyısı 2. Etap Rekreasyon Alanı Çevre Düzenlemesi ve Mimari, Statik Mekanik, Elektrik ve Peyzaj Uygulama Projeleri ve keşif çalışmaları tamamlanmıştır” dedi.

 

Tramvay çalışmaları devam ediyor

Konuşmasına devam eden Başkan Yüce, “Erenler Hacıoğlu caddesi yenileme ve dekoratif aydınlatma ile ilgili ihale işlemleri tamamlandı. Kazma vurulacaktır. Alifuatpaşa Suat Yalkın ve Çark Caddesi Lüleci Sokak’ta yenileme çalışmaları devam ediyor. Sigorta kavşağı ve Tramvay ile ilgili proje çalışmaları devam etmektedir. İnşallah en kısa zaman çözüme kavuşturulacaktır.

 

Asfalt ihtiyacına Büyükşehir desteği

Yüce, “İç İşleri Bakanlığı tarafından “Öncelik hayatın, öncelik yayanın” sloganı ile başlatılan Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Eylül ayında 60 Adet “Önce Yaya” Sembolü, çizilmiştir. Ulaştırma Bakanlığının aldığı kararlar doğrultusunda İlimizdeki tüm sinyalize kavşaklarda yeşil flaş uygulaması kaldırılarak standartlar sağlanmıştır. Şehir merkezindeki 8 adet kavşakta kamera sistemleri kurulumu tamamlanarak fiber altyapıyla merkeze bağlanmıştır. Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan Eylül 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Baba- Oğul ve Anne-Kız Kampı Sona Erdi
Baba- Oğul ve Anne-Kız Kampı Sona Erdi
Gençler Önce Yürüdü Sonra Kitap Okudu
Gençler Önce Yürüdü Sonra Kitap Okudu