Reklam
ZAFER KAZAN BU BİR PARTİ MESELESİ DEĞİL...

ZAFER KAZAN BU BİR PARTİ MESELESİ DEĞİL BELEDİYENİN ANAHTARINI ALIN

Cumhuriyet Halk Partisi Serdivan Belediye Başkan Adayı Zafer Kazan mahalle mahalle gezmeye devam ediyor.

ZAFER KAZAN BU BİR PARTİ MESELESİ DEĞİL BELEDİYENİN ANAHTARINI ALIN

Cumhuriyet Halk Partisi Serdivan Belediye Başkan Adayı Zafer Kazan mahalle mahalle gezmeye devam ediyor.

ZAFER KAZAN BU BİR PARTİ MESELESİ DEĞİL BELEDİYENİN ANAHTARINI ALIN
24 Aralık 2018 - 16:34

Yaklaşık bir buçuk ay önce adaylığı kesinleşen Zafer Kazan o günden beri ev ev sokak sokak geziyor, Serdivanlıları dinliyor. Kimi zaman ev kimi zaman site toplantıları ile seçmenlerle buluşan Zafer Kazan geçtiğimiz akşam Esentepe mahallesinde misafir oldu.

Mahalle sakinlerinin sıkıntılarını dinleyen Başkan Adayı Zafer Kazan seçilmesi halinde bu sıkıntıları nasıl gidereceğini anlattı. Özellikle ulaşım alanında yaşanan problemler için konuşan Kazan:

BELEDİYE ŞİRKET GİBİ YÖNETİLMEZ
“Belediye şirket değildirkâr amacı gütmez. Bir belediye ‘bu bölgede toplu taşıma aracı kullanacak çok az kişi var ben zarar ederim’  diyemez çünkü belediye bu hizmeti vermek zorundadır ve verdiği hizmet karşısında kar etme amacı güdemez. Sizlere seçimden seçime gelip söz veriyorlar, yapacağız diyorlar. Senelerdir verdikleri sözü tutmadılar. Sözlerinde durmayanlara ‘hayır artık sana inanmıyorum ve ben farklı bir seçenek deneyeceğim’ demenin vakti geldi. Beni tanımayanlara şunu söylüyorum; bir kez sadece bir kez bana emanet oy verin, o hayalimdeki belediyecilik örneğini göstermeye fırsat verin sonra beğenmez iseniz oyunuzu geri alırsınız.”dedi.

ÜNİVERSİTE ESENTEPE’DE MAHALLEYE FAYDASI YOK!
Üniversitenin Esentepe’de olmasına rağmen Esentepe halkının üniversiteden hiçbir şekilde faydalanamıyor olmasına da değinen Zafer Kazan: “Üniversitemiz için Esentepe Kampüsü diyoruz oysa ki Esentepe’de öğrenci yok. Neden? Neden öğrencilerimiz Serdivan’ın belirli bölgelerine sıkıştırılıyor? Neden Esentepe’de öğrenci yurtları yok? Göreve gelir gelmez bu bölgede ki en uygun yerleri belirleyeceğiz ve Belediye Öğrenci Yurdu açacağız. Hem öğrenci kardeşlerimize barınma imkânı sağlayacağız hem de bu bölgeyi ekonomik anlamda kalkındıracağız.” sözleri ile projelerini anlattı.

CHP Serdivan Belediye Başkan Adayı Zafer Kazan, katılımcı ortak akıl ile yönetilen bir belediyecilik anlayışı benimsediklerini ifade ederek kanunda yer almasına karşın işletilmeyen mahalle meclislerini kuracağını şu sözlerle ifade etti.

SERDİVAN’DA SÖZ RANTÇILARIN DEĞİL HALKIN OLACAK!
“Belediye Serdivan’da yaşayan insanların evidir. Bu yüzden anahtarı da siz de olacak. Sizleri 31 Mart günü Belediyenin anahtarını almaya davet ediyorum. Gelin evimizin yani belediyemizin anahtarını 31 Martta elinize alın. Bu artık bir parti meselesi değil. Diyorum ki mahalle meclislerini kuracağız, sonra belediyemizin internet sitesinde meclis toplantılarınıcanlı yayında izleyeceksiniz sizin sorunlarınız ya da talepleriniz mecliste görüşüldü mü? Bu görüşme sırasında meclis üyeleriniz ne dedi izleyeceksiniz. Katılımcı şeffaf bir belediyecilik derken laf olsun diye değil bunu gerçekten nasıl yapacağımı söylüyorum. Serdivanımızda söz artık rantçıların değil, söz artık sizin diyorum.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜBİTAK’ta Türkiye 2.si Oldular.
TÜBİTAK’ta Türkiye 2.si Oldular.
Serbes: Romanlar için yapılan konutlara Romanlar layık görülmemiş
Serbes: Romanlar için yapılan konutlara Romanlar layık...