Reklam
Zirvedekiler Sektörü Anlattı

Zirvedekiler Sektörü Anlattı

Sakarya Üniversitesi Üniversite-Sanayi İşbirliği Topluluğu tarafından “Sektör Zirvesi” başlıklı konferans düzenlendi.

Zirvedekiler Sektörü Anlattı

Sakarya Üniversitesi Üniversite-Sanayi İşbirliği Topluluğu tarafından “Sektör Zirvesi” başlıklı konferans düzenlendi.

Zirvedekiler Sektörü Anlattı
21 Şubat 2019 - 12:09

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen konferansa Vestel Pazarlama Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu, Volvo Bilgi Teknolojileri Yöneticisi Ertuğ Alan ve Türk Telekom CEO Danışmanı Yücel Bağrıaçık konuşmacı olarak katıldı.
“DeğişenDijital Dünya ve Kariyer Hedeflerimiz”sloganıyla düzenlenen konferansta konuşmacılar öğrencilere kariyer basamaklarını nasıl tırmanabilecekleri konusunda bilgiler verdi.
Üç oturum şeklinde gerçekleşen konferans,MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun’un konuşmasıyla başladı.Yaşar Coşkun, “Girişimciliğin en önemli unsuru hayal kurmaktır. Hedef belirleyin ve bu hedefi hayale çevirin. İş kurmak, iş aramaktan daha kolaydır” dedi.
“Dijital devrimin etkileri”
Vestel Pazarlama Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu, konferansın ilk konuşmasını yaptı.Dijital devrimin değişen ve gelişen dünyada durdurulamaz bir gerçek olduğunu belirten Uylukçuoğlu, “Dijital devrimin günümüzdebize bir takım etkileri var. Bu etkiler en büyük şirketleri bile yok etmeye hazır teknolojiler oluşturuyor. Bu teknolojilerin de meydana getirdiği bağımsız şirketler var”dedi. Yapay zekâ unsuruna da değinen Uylukçuoğlu, “Yapay zekâ ve insan birbirinden bağımsız düşünülemez. Bunların ikisini de doğru bir şekilde birlikte kullanabilmek önemlidir” diye konuştu.
Konuşmasının devamında dijitalleşme ve deneyim süreçleri konusundan söz eden Uylukçuoğlu, bunların temel insani ihtiyaçlar tarafından belirlendiğini, bu ihtiyaçların değişmediğini ve sadece dönüştüğünü dile getirdi. Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Uylukçuoğlu, “Oyunu farklı bir kurguda kurarsanız sonuca da o şekilde yansır. Bakış açısı önemli.Değişimden korkmayın.Sürüden ayrılın ve ezber bozun’’.
“Dijital dünyanın oyuncusu olun”
Volvo Bilgi Teknolojileri Yöneticisi Ertuğ Alan da konuşmasında yıkıcı teknolojilerden bahsetti. Yıkıcı teknolojilerin insanın algılarını yönettiğine vurgu yapan Alan, “Şirketler olarak var olmak için dijital dünyanın oyuncusu olmak ve çalışanlarınızı bu dünyaya göre hazırlamak zorundasınız” ifadelerini kullandı. Konuşmasının devamında öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Alan, “Değişin, farklı olun, değişime açık olun. Geleceğinize değişerek yön verin” şeklinde konuştu.
“Her şey basit bir hayal ile başlar”
Türk Telekom CEO Danışmanı Yücel Bağrıaçık ise“Farklı Düşünmek, Hayal Gücünü Kullanmak ve Zekâyı Farklı Yönlere Doğru Yönlendirmek”konulu bir konuşma gerçekleştirdi. Bağrıaçık, “Benim en büyük umudum genç nüfustur. Gücünüzün farkında olmanız gerekiyor. Önümüzdeki yıllarda nasıl bir dünyada yaşamak istediğinizin hayalini kurar mısınız? Her şey basit bir hayal ile başlar” ifadelerini kullandı.
Konferansın sonunda SAÜ Üniversite-Sanayi İşbirliği Topluluğu tarafından konuşmacılara hediye takdim edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir asfalt ekipleri Karasu’da
Büyükşehir asfalt ekipleri Karasu’da
“Dev organizasyonda ülkemizi ve şehrimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz”
“Dev organizasyonda ülkemizi ve şehrimizi en iyi şekilde temsil...