BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

Ülkeyi karanlıktan yönetmekten vazgeçsinler, Türkiye bu yönetimi haketmiyor.

BASIN AÇIKLAMASI

Ülkeyi karanlıktan yönetmekten vazgeçsinler, Türkiye bu yönetimi haketmiyor.

BASIN AÇIKLAMASI
23 Mart 2021 - 16:02

DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan beraberindeki İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Gelecek Partisi’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. 

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve beraberindeki heyet Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanlığı’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak İl Başkanı Fatih Sevindik ve yönetimine başarı dileklerinde bulundular.

Türkiye, 1’den büyüktür!

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan ziyaret sonrası yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi; son günlerde tekraren ve net bir şekilde görüyoruz ki 84 milyonluk ülke tek bir kişinin iki dudağı arasına sıkışmış durumdadır. Ülkenin itibarı, esnafın, sanayicinin, çiftçinin hali bunların umurlarında değildir, daha 4 ay önce kendi seçerek bilerek isteyerek göreve getirdiği ve icraatlarına da onay verdiği merkez bankası başkanını bir gece yarısı kararnamesiyle yine kendisi görevden alarak ülkenin ekonomisine darbe vurmayı hiç umursamıyor. Bu yönetim bu hükümet varken dış güç falan gibi safsatalarla uğraşmaya gerek yok bunlardan daha çok ülkeye zarar verebilecek bir güç görmüyoruz.

Kadınlarımız bunlara hak ettikleri cevabı verecektir

Aynı gece aynı kararnamede yine keyfiliğin bir göstergesi olarak İstanbul Sözleşmesinden taraf olmaktan çıkıyoruz diye bir karar alınıyor, tamamen hukuka aykırı bir şekilde bu yapılıyor. Partimiz tüm Türkiye’de bu kararın iptali için imza toplayarak Danıştay’a dava açma kararı almış bulunuyoruz. Kadına şiddeti önleyemedikleri gibi kadınların güvencesi olan bu sözleşmeden de ayrılıyor ama kadınların ahından korksunlar, ilk seçimde kadınlarımız onlara hak ettikleri cevabı inşallah verecektir.

Erdoğan, konuşmasının sonunda Gelecek Partisi İl Başkanı Fatih Sevindik ve Yönetici arkadaşlarına misafirperverlikleri için tüm teşkilatı adına teşekkürlerini sundu.

 

Gelecek Partisi İl Başkanı Fatih Sevindik ise konuşmasında; siyasette kutuplaştırıcı bir anlayış içerisinde olduğumuz bu dönemde partilerin birbirleri ile görüşmesinin demokrasi adına gerekli olduğuna vurgu yaptı ve bu diyalogların partilerin tabanlarına da yayılacak olması dolayısıyla ülkedeki gerilimin azalacağına inandığını belirtti. Bundan sonra diğer siyasi partiler ile çok daha yakın temasta olacaklarını dile getirdi.

 

Görüşmede gündeme getirilen en önemli konu başkanlık sisteminin yanlışlığı ve öngörülen tehlikeleriydi. Bir gecede çıkarılan CB Kararnameleri ile kurumların faaliyet izinlerinin kaldırılabildiği, sözleşmelerin fesh edilebildiği, görevden alımların yapılabildiği, ve sorgulanamadığı bu süreçte “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” ile kirli siyasi zihniyetin değişebileceğini belirtti. İnsan hakları ve hukukun korunması adına partinin temiz siyaset belgesini hatırlattı. “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” konusunun diğer partilerle ortak payda olabileceğini özellikle vurgulayan Sevindik, "Bundan sonra da Sakarya’daki siyasi partiler ile etkileşimlerimiz devam edecektir.” dedi.

 

Sevindik, kadına yönelik şiddet ve  kadın cinayetlerinin günümüzde maalesef çok yaygınlaştığını, toplumumuzda kadının yerini ve önemini belirtirken "Eşitlik ve adalet herkes için gelecek, İstanbul Sözleşmesi iptal edilmiş olsa dahi hakları korumaktan asla vazgeçmeyeceğiz ve hem insan hem kadın haklarının savunucusu olacağız. Uluslararası sözleşmelerin önemi yadsınamayacağı gibi, iç hukukumuzun ve yargı organlarımızın tüm vatandaşlarımız için yeterli güvenceyi verecek şekilde işleyebilmesi için çabalayacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk bilim insanlarının buluşu heyecan uyandırdı…
Türk bilim insanlarının buluşu heyecan uyandırdı…
BTP Lideri Çorum’da konuştu
BTP Lideri Çorum’da konuştu