Reklam
Özel hastaneyi aratmıyor

Özel hastaneyi aratmıyor

Yeni binasında özel hastane konforunda hastalara hizmet veren Geyve Devlet Hastanesi, ilçe halkının takdirini topladı. Genel yoğun bakım ünitesi ve uyku laboratuvarının hizmete girmesinin ardından, hastanede 10 yataklı fizik tedavi ünitesinin de açılması planlanıyor.

Özel hastaneyi aratmıyor

Yeni binasında özel hastane konforunda hastalara hizmet veren Geyve Devlet Hastanesi, ilçe halkının takdirini topladı. Genel yoğun bakım ünitesi ve uyku laboratuvarının hizmete girmesinin ardından, hastanede 10 yataklı fizik tedavi ünitesinin de açılması planlanıyor.

Özel hastaneyi aratmıyor
26 Aralık 2018 - 16:09

Yaklaşık bir yıl önce eski devlet hastanesinin yanında tamamlan yeni binasında hizmet veren Geyve Devlet Hastanesi, fiziki mekanın yanında yenilenen cihazlar ve hastalar için düşünülen inceliklerde takdir topluyor. Birçok branşta ilçedeki vatandaşların ve bölge halkının başka bir hastaneye gitmeden derdine deva bulduğu Geyve Devlet Hastanesinde özellikli birimlerde dikkat çekiyor. Kısa bir süre önce hizmete açılan 5 yataklı genel yoğun bakım ünitesi aktif olarak tam kapasite hizmet veriyor. Alışıla gelmiş yoğun bakımlardan farklı olarak, hastaların yattığı alanlar perdelerle bölünmek yerine; hasta mahremiyeti ve olumsuz etkileşimi önleme adına özel bir oda gibi kapalı alanlardan oluşuyor. Aynı uygulama acil servis müşahedealanlarında da uygulanırken hasta ve hasta yakınları özel hastanelerde dahi böyle güzel bir uygulama görmediklerini dile getiriyor.

Otel konforunda odalar
Uyku sorunlarının yaygınlaştığı günümüzde, en önemli uyku merkezlerinden biride Geyve Devlet Hastanesinde hizmete girdi. Hastaların uyku ile ilgili kaydedilebilir tüm verilerinin alındığı 4 yataklı laboratuvarda, tek kişilik odalarda adeta bir otel konforunda hastalara hizmet veriliyor. Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Semih Songür, yeni hastane binasında vatandaşların çok daha iyi sağlık hizmeti almaları açısından birçok uygulamayı hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Yeni alanlar açılıyor
Geyve Devlet Hastanesinin ihtiyaç duyulan branşlarda hekim atamalarının tamamlanmasıyla bölge halkına çok daha iyi hizmet vereceklerini dile getiren Başhekim Songür “Ameliyathanemiz aktif durumda, kadın doğum servisimizde doğumlara başlamak için hazırlıklarımız tamamlandı. Anne adaylarının kendini evinde hissederek doğum yapılabilecekleri özel bir odamız var. Yenidoğan ünitemizde yatan bebeklerimizi ailesi sorun olmadan göre bilsin diye cam bölme bile yaptık. Hastanemizde gerçekleştiren her şeyi vatandaşımız açısından düşünerek yapmaya gayret ediyoruz. Yıkılan eski hastane binasının alanını büyük bir otopark alanına dönüştürdük. Bakanlığımızın yeni yaptığı atamalarla aramıza katılacak hekimlerimizle birlikte bölge halkımıza çok daha iyi sağlık hizmeti sunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi. Songür, günde 2 seans çalışarak 30 hastaya hizmet veren diyaliz ünitesini talep doğrultusunda 3 seansa çıkarmayı planladıklarını da kaydetti.

Fizik tedavi ünitesi açılacak
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü de Geyve Devlet Hastanesinde yapılan çalışmaları değerlendirdi. Genel yoğun bakım ünitesi ve uyku laboratuvarının hizmete girmesinin ardından hastanede şu anda kullanılmayan 10 yataklı bir servis alanını fizik tedavi ünitesine dönüştürmek için çalışmalara başlandığını kaydedenÖğütlü “Her zaman söylediğimiz gibi ilçe hastanelerimizi çok önemsiyoruz ve elimizdeki imkanları onlar için en iyi şekilde kullanmaya gayret ediyoruz. Geyve’nin yanı başında termal kaplıca bölgemiz olan Taraklı’dafaaliyete geçen iki büyük kaplıca tesisimiz vekeza ortopedik rahatsızlıklar, ameliyatlar sonrası fizik tedavi ihtiyaçları düşünüldüğünde,buraya fizik tedavi ünitesini kazandırmak istiyoruz. Bu yönde çalışmalar başladı.”  diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İŞÇİ SINIFINI VE SENDİKALARI UYARIYORUZ
İŞÇİ SINIFINI VE SENDİKALARI UYARIYORUZ
Dynamic Life Patch international sağlık destek bantları
Dynamic Life Patch