Reklam
Vali Nayir Kazakistan Bağımsızlık Günü...

Vali Nayir Kazakistan Bağımsızlık Günü Programına Katıldı

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kazakistan Cumhuriyeti’nin Bağımsızlığının 28. yıldönümü vesilesi ile düzenlenen programa katıldı.

Vali Nayir Kazakistan Bağımsızlık Günü Programına Katıldı

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kazakistan Cumhuriyeti’nin Bağımsızlığının 28. yıldönümü vesilesi ile düzenlenen programa katıldı.

Vali Nayir Kazakistan Bağımsızlık Günü Programına Katıldı
07 Aralık 2019 - 10:11

SAÜ Kongre Merkezi’nde Sakarya Kazakistan Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen programda Kazakistan Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly ile bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, dost ve kardeş ülke Kazakistan’ın bağımsızlığının 28. yıl dönümünü kutladığını ifade etti.

“Güzel Renkler, Güzel Sesler Getirdiniz”

Yoğun programlarından dolayı kutlamaların açılışında bulunamadığını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, "Kazakistanlı kardeşlerimiz yaklaşık 5 bin 200 kilometre uzaktan bu tarafa şarkılarıyla, türküleriyle en güzel sesleri getirdiler, yine 5 bin 200 kilometre uzaktan buraya giysileriyle, nakışlarıyla en güzel renkleri getirdiler. Bizler de bu özel gününüzde sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz.

“Geleceğe Beraber Yön Verelim”

Üniversitelerimiz İlimize zenginlik kazandırıyor, yabancı öğrencilerimiz de üniversitelerimize zenginlik katıyor. Bizler aynı tarihin, aynı soyun parçalarıyız, kökleri tarihte olan, dalları, yaprakları geleceğe uzanan bir ağacın parçalarıyız. Ana yurdumuz Anadolu’dur, ancak ata yurdumuzun içerisinde çok büyük bir coğrafya var. Gönül coğrafyamız, kültür coğrafyamız oralara kadar uzanıyor, hepimiz biriz, kardeşiz. Kazakistanlı Anadolu’ya benim diyebilsin, biz de Kazakistan’a bizim diyebilelim ki, geleceğe hep birlikte yön verelim.

“Barışı Önce Bizler Sağlayacağız”

Başta Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi olmak üzere hepinize hoş geldiniz demek istiyorum. İnşallah İlimizde okuyan bu sevimli yavrularımız buradan güzel duygularla ayrılırlar. Bizler ortak tarihimiz ve kültürümüzle, birlik ve beraberliğimiz ile dünyaya örnek olacağız. Aynı tarihi, aynı kültürü yaşayanlar olarak sıkı bağlarımızı devam ettirip, bütün dünyada ihtiyaç duyulan barışı, huzuru getirmiş olacağız. Bu programın hazırlanmasında emeği, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum, huzur coğrafyası Sakarya’dan geldiğiniz yerlere sağlıklı ve mutlu bir şekilde dönmenizi diliyorum” dedi.

“Etkinlikler Gün Boyu Sürdü”

Gün boyu süren bağımsızlık günü kutlamaları, dans ve tiyatro gösterileri, müzik şöleni, Kazakistan yemeklerinin ikramı, Kazakistan ulusal eşyalarının tanıtımı gibi birçok etkinlikle devam etti.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, akşam saatlerinde de Kazakistan Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly,  Kazakistan’dan gelen misafirler ve Öğrenci Topluluğu Üyeleri ile Bağımsızlık Günü Gala Yemeğinde buluştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ak, SASKİ Genel Müdürü Dr. İlyas Demirci’nin de katıldığı ve SAÜ Yemekhanesinde düzenlenen programda Vali Ahmet Hamdi Nayir, öğrenciler ve davetlilerle bir süre sohbet ederek Kazakistan’ın bağımsızlığının daim olması dileğinde bulundu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Telafi Eğitimi Son Testin Canlı Soru Çözümleri TV 264 ve Youtube Kanalında
Telafi Eğitimi Son Testin Canlı Soru Çözümleri TV 264 ve Youtube...
SAKARYA’DA ANIZ YAKIMANA BAŞLANMASI ÜZERİNE, BAŞKAN KELEŞ’TEN ÖNERİ GELDİ
SAKARYA’DA ANIZ YAKIMANA BAŞLANMASI ÜZERİNE, BAŞKAN...